Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kocourek Murri - prosba o pomoc

Kocourek Murri byl odchycen za účelem kastrace ve výrobním areálu továrny. Místní lidé zde kočky tolerují, ale za podmínek, že je zde čisto, koček není nadmíru a vypadají zdravě. Snažím se tyto podmínky plnit, většina koček je kastrovaná, ve velmi dobrém stavu, krmící místa jsou čistá a nenápadná. V okolí areálu jsou rodinné domy a zde bohužel velké množství nezodpovědných majitelů, kteří se o své kočky starají jen velmi málo, o jejich kastraci nemluvě. Jejich kočky v areálu porodí, vyvedou koťata a ta zde v dospělosti zůstanou, neboť zde nalézají klid, stravu a zázemí. Ostatně je to i jejich šťastnější volba, neboť návrat k majiteli může znamenat i smrt. Jednou jsem byla takové akce svědkem a bohužel jsem přišla pozdě.

Mourek začal navštěvovat areál jako většina okolních koček kvůli pravidelné stravě a teplému pelíšku. Během několika měsíců se mi podařilo získat jeho důvěru. V létě se v lokalitě začal objevovat starší kocourek, s podzimkem odrostlé kotě, těhotná kočička a starší kočička jednooká. Ke stávajícím pěti kočkám v lokalitě to byl nepříjemný přírůstek a tak není divu, že mne napadlo mourka umístit. Při pobytu v depozitu během kastrace se totiž ukázal jako nadějný mazlík.

Kocourek dostal jméno Murri a čekala jej prezentace v inzerci. Murri nám však k Vánocům nachystal nevšední dáreček - zlomil si zadní nohu pádem z lednice. Rentgen nás nepotěšil, šlo o dislokovanou zlomeninu kosti lýtkové a bércové. Když ošetřující veterinářka vyslovila pravděpodobné cenové rozpětí operace 8-15tisíc, začala jsem blednout. Při pozdějším hovoru přímo s odborným lékařem, který by operaci prováděl, mi bylo navrženo několik řešení a jejich cenové relace.

Murri byl operován, první dny po zákroku byl smutný a naštvaný, nechtěl mít nožku ovázanou, měl problémy s docházkou na záchodek. Teď má již nožku volnou, rána je dobře zhojená a za 14 dní jdeme na rentgen a pokud bude vše v pořádku, čeká jej jen jeden zákrok pod narkozou, při kterém by se měly vytáhnou šrouby. Pak budeme nožku pomalu zatěžovat.

První vyšetření včetně rentgenu stálo 693,-Kč, operace 5 007,-Kč. Kontrolní rentgen a poslední zákrok by měly stát asi 1 500 - 2000,-Kč.

Moc prosíme kočkomilnou veřejnost o pomoc. Tyto výdaje mohou ochromit funkci depozita zvláště za situace, kdy na operaci čeká kocourek Křižík. Je nutné u něj provést resekci ucha, neboť díky existenci polypů trpí hnisavým zánětem ucha a bolestmi. Stejný zákrok zachránil život kocourku Modřinovi, který měl v uchu zhoubný nádor. Tehdy náklady na operaci činily 7 800,-Kč. Operace je pro Křižíka vysvobozením a jediným řešením. Chceme ji realizovat co nejdříve, celé depozitum čeká stěhování do nových prostor.

Účty můžeme předložit na požádání či poslat kopie. Na dar vystavíme potvrzení a hodnotu daru lze odečíst z daňového základu.  

Všichni přispívající budou prezentováni na těchto stránkách v rámci dalších zpráv o průběhu léčení kocourka. Napište nám prosím na email, že příspěvek je určen pro Murriho. Moc děkujeme za pomoc.  

24. 2. 2009

Zlomenina kocourka Murriho - snímky, náklady, příspěvky, poděkování

5. 3. 2009

Nejaktuálnější zprávy o posledním rentgenu najdete zde

 

Fotografie