Jdi na obsah Jdi na menu
 


Akutní prosba o pomoc pro dvě kocičky

11. 1. 2010

Na náš email dorazila tato prosba:

"Dobrý den,
prosím o zveřejnění mé prosby:

V záchvatu zuřivosti byli dne 2.1.2010 vyhozeni /u silnice?, v lese?, ve vesnici?/ 2,5 roční bíločerná kočička(v očekávání koťátek) jménem Matylda a její půlroční mourovaté kotě s vykulenýma očima a malým vzrůstem na svůj věk - beze jména, po trase Jevíčko - Boskovice nebo Letovice - Brno- Bučovice-Kloboučky(směr Vyškov), nebo nějaká jiná trasa Jevíčko - Bučovice.

Bohužel přesnou trasu neznám. Kočky nejsou odčervené a ani očkované. Pokud máte jakékoli info jak v kladném, tak i v záporném slova smyslu, tak dejte vědět na tel. ....... nebo na mail ........
Kočičky nejsou moje, ale pokud se najdou, tak se o ně ráda postarám a najdu jim nového majitele.

Děkuji za zveřejnění /foto kde je Matylda vpravo/
S pozdravem BK"

Obrazek

Prosím pokud někdo kočičky viděl, pište na náš email brnenskymax@seznam.cz 

Hledáme dobrovolníky pro pátrání po kočičkách po trase, vyvěšování letáků, pro obesílání obecních úřadů v této věci. Také by bylo dobré odeslat veterináře. PSOZ zvažuje podání trestního oznámení.

Dobrovolnící ať píší na náš email.

Leták ke stažení zde

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

pro Jitku a Janako

(Vladka, 16. 1. 2010 22:13)

...pokud to spravne chapu, tak neni zname jmeno majitele kocek, ale toho, kdo je udajne mel odvezt a vyhodit...Nicmene ten tvrdi, ze by to neudelal a ze kocky jsou tam, kde maji byt, jen "zrovna nejsou doma". Opravte me, jestli se pletu...

informace?

(janako, 16. 1. 2010 22:05)

Nechápu Elen...
12.1. jste oznámila, že znáte jméno pachatele, na mne to dělalo dojem, že jste se v tom začali angažovat a teď od toho dáváte ruce pryč? Jaké informace Vám chybí? Mohl to udělat někdo jiný, takhle se jenom ztratilo dost času...

Jmeno

(Elen M., Brněnský Max , 16. 1. 2010 22:02)

Majitele obou kočiček neznáme.

Jmeno

(Jitka, 16. 1. 2010 21:56)

Ale psalo se tu, ze to jmeno vite, jak jinak by tam slecna Humlickova mohla jit? Majitele znate.

:-)

(Elen M., Brněnský Max , 16. 1. 2010 21:47)

A jsme u jádra věci, ty zatracené informace, .....ty jsem se snažila zjistit celý týden :-)

Trestni oznameni

(Jitka, 16. 1. 2010 21:27)

Podat ho musi ten, kdo zna jeho jmeno a udelat to mel uz davno. Kdybych o necem takovem vedela a znala podrobnosti, urcite bych na nic necekala.

Trestní oznámení

(Elen M., Brněnský Max , 16. 1. 2010 20:03)

Podejte jej a informujte nás o průběhu.

Máte pravdu

(Nora, 16. 1. 2010 20:02)

Jitko myslím si to stejné..bohužel.

smutne

(Jitka, 16. 1. 2010 19:54)

Znovu se potrdilo, ze pokud se na dotycneho nepoda trestni oznameni, k nicemu to nevede, jen lze a zapira. Ale to se melo udelat hned, ted jen dotycni vcetne slecny cekaji, az se to uklidni a ono se to uklidni, protoze na trase 100 km se hledat jen tak neda.

Stav věci

(Elen M., Brněnský Max , 16. 1. 2010 17:31)

Snažila jsem se od slečny zjistit více informací, jednak o místě vyhození kočiček, jednak o pachateli a také o majitelích kočiček. V okamžiku, kdy se do akce začalo zapojovat více lidí, kdy slečně bylo naznačeno, že pachatelé by měli být hnáni k zodpovědnosti, myslím, že se zalekla a zdálo se, že by na celou věc raději zapomněla. Důvodem zřejmě bylo, že majiteli koček je jí blízká rodina, starší kočičku jim jako kotě sama věnovala. Informace začaly váznout a byly překrucovány. Proto jsem v jistém okamžiku byla velmi skoupá na informace.
Slečna označila za pachatele vyhození koček jistého muže, který měl být přítelem majitelů obou zvířat. Zatímco slečna Humlíčková /útulek Tibet/ zašla za tímto mužem, já jsem se snažila zjistit více o majitelích zvířat, získat na ně kontakt a domluvit se s nimi. Nepředpokládám totiž, že muž násilím kočky od rodiny odebral a vyhodil, ale že se věc stala ve spolupráci. Prostřednictvím slečny BK jim měl být tlumočen můj návrh, že zůstanou v pozadí, pokud podají pravdivé informace o místě vyhození koček, a že pokud se věci mají jakkoliv jinak, že obě kočky vezmu a postarám se o ně.
Výsledek je tento: Slečně Humlíčkové muž sdělil, že by takovou věc nikdy neudělal a že o kočkách neví. Slečna BK mi sdělila, že její matka s majiteli koček mluvila, ti jí řekli, že kočky mají doma, jen si právě teď na dva dny odběhly a tak nejsou přítomny. Muž i majitelé koček jsou spolu v kontaktu.
Co si o tomto tvrzení a stávající situaci myslím, to je jasné z mé opětovné výzvy o vylepování plakátů.
Slečna již dále řešení koček nechávána nás a PSOZ, doporučuje nám postup a doufá, že ji budeme informovat. Žádná nabídka pomoci. Ponechám úvaze čtenáře její postoj.

Prosím

(Elen M., Brněnský Max , 15. 1. 2010 15:17)

v této věci o pomoc. Paní Janišovou ohledně letáků kontaktovaly dvě osoby, snad by byla možná koordinace s dalšími dobrovolníky a v lokalitě letáky vylepit.

Takže

(Nadikhindo, 15. 1. 2010 13:39)

Ten .... je opravdu vyhodil....

Letáky

(Elen M., Brněnský Max , 15. 1. 2010 13:07)

Stále hledám dobrovolníky pro vyvěšování letáků ve vsích po trase, kde by se kočičky mohly nacházet.

Nula

(Jana, 14. 1. 2010 22:21)

Ta největší nula, vždycky najde někoho slabšího, komu ubližuje.Pořádný chlap nemá potřebu ubližovat slabšímu tvorovi.
Je mi líto, že nemohu pomoci, ale tomu ubožákovi dejte na frak. Zaslouží.

Děkuji

(Elen M., Brněnský Max , 14. 1. 2010 12:16)

za pochopení.

kočičky

(renata, 14. 1. 2010 10:08)

ty informace nebyly z mé hlavy, byly od přímo zúčastněných.
Máte pravdu, přímo pomoct nemůžu, nebudu se do toho už plést.

k Renatě

(Elen M., Brněnský Max , 13. 1. 2010 23:46)

Četla jsem Váš připisek na KO /předpokládám, že jde o paní Renatu Němcovou/. Máte zavádějící info /stanovisko pravděpodobného pachatele nikdo nemá a on žádné vyjádření nepodal/ a prosím dejte velký pozor, aby jste ve své horlivosti "informovat" pravděpodobnosti zjištění pravdivých informací o kočičkách spíše neuškodila, dokonce ji neznemožnila. Práce několika lidí by byla k ničemu a pravděpodobnost nálezu kočiček v nedohlednu.

k Renatě

(Elen M., Brněnský Max , 13. 1. 2010 22:32)

Jak vidíte, věc může být složitější než se zdá na první pohled. Kroky, pro tuto variantu, podnikám.

kočičky

(renata, 13. 1. 2010 21:52)

Taky mě to napadlo, ale jsou tu dokonce i doměnky, že je nikam neodvezl, že to bylo jen té paní navztek a údajně se měl vyjádřit, že už jsou kočky zase doma. Rozhodně bych podnikla kroky, aby je předal do péče někomu, kdo je normální a má kočičky rád.

Beznaděj

(Lenka, 13. 1. 2010 17:16)

Sleduju tento otřesný případ od té doby, se objevil na K-O foru. Jsem stejně rozzuřená nad takovým svinstvem jako všichni a hlavně rozhozená z beznaděje, která z toho čiší. Ale pořád se nemůžu zbavit ošklivé myšlenky: když ten grázl tam mlží o místě, kde ty chudáčky vyhodil, je jistota, že je "jen" vyhodil? Nechce se mi to ani napsat, ale byli ti chudáčkové živí, když se jich zbavil??? Proč by jinak nepřiznal místo, kde to bylo?


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16

následující »