Jdi na obsah Jdi na menu
 


Akutní prosba o pomoc pro dvě kocičky

11. 1. 2010

Na náš email dorazila tato prosba:

"Dobrý den,
prosím o zveřejnění mé prosby:

V záchvatu zuřivosti byli dne 2.1.2010 vyhozeni /u silnice?, v lese?, ve vesnici?/ 2,5 roční bíločerná kočička(v očekávání koťátek) jménem Matylda a její půlroční mourovaté kotě s vykulenýma očima a malým vzrůstem na svůj věk - beze jména, po trase Jevíčko - Boskovice nebo Letovice - Brno- Bučovice-Kloboučky(směr Vyškov), nebo nějaká jiná trasa Jevíčko - Bučovice.

Bohužel přesnou trasu neznám. Kočky nejsou odčervené a ani očkované. Pokud máte jakékoli info jak v kladném, tak i v záporném slova smyslu, tak dejte vědět na tel. ....... nebo na mail ........
Kočičky nejsou moje, ale pokud se najdou, tak se o ně ráda postarám a najdu jim nového majitele.

Děkuji za zveřejnění /foto kde je Matylda vpravo/
S pozdravem BK"

Obrazek

Prosím pokud někdo kočičky viděl, pište na náš email brnenskymax@seznam.cz 

Hledáme dobrovolníky pro pátrání po kočičkách po trase, vyvěšování letáků, pro obesílání obecních úřadů v této věci. Také by bylo dobré odeslat veterináře. PSOZ zvažuje podání trestního oznámení.

Dobrovolnící ať píší na náš email.

Leták ke stažení zde

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

vzkaz od Elen!!!!

(V. Vraná, 30. 1. 2010 23:20)

Vzhledem k tomu, že v depozitu "klekl" počítač, moc prosíme všechny, kteří během roku 2009 darovali finanční příspěvek a potřebují potvrzení o daru, nechť co nejdříve volají nebo pošlou sms Elen na mobil. Děkujeme!

Ztracené kočičky

(Hana, 27. 1. 2010 10:53)

Mohu o víkendu vyrazit hledat ztracené kočičky. Najde-li se tu někdo z Brna s autem, kdo by byl ochotný se přidat, ozvětě se mi, prosím. PHM zaplatím.

letáčky

(slečna BK, 23. 1. 2010 16:41)

děkuji všem za pomáhání
já se také přidám: letáčky jsou v Letovicích, pak Šebetov, Cetkovice, Uhřice, Velké Opatovice, Chornice (u Jevíčka) a v Jevíčku jsou také, zítra budou ještě vylepeny v Jaroměřicích, Nových Dvorech a Úsobrně
stejně si pořád myslím, že to bude někde do 20km od Jevíčka

Moc děkujeme

(Elen M., Brněnský Max , 22. 1. 2010 22:51)

za výlep letáků. Dnes je venku zvláště mrazivo.
Páska Vám došla na strategickém místě :-) :-) :-)

vylepování letáků 22.1.2010

(Akomi Mkomi, 22. 1. 2010 22:04)

Trasu z obce Klouboučky přes Bučovice, Kojátky, Bohaté Málkovice, Bohdalice - Pavlovice, Hlubočany, Vyškov, Drnovice, Ježkovice, Ruprechtov, Podomí, Senetářov až do Kotvrdovic jsem dnes vylepil letáky. Většinou jsou u zastávek autobusů nebo na hlavních nádražích Bučovice a Vyškov, dále pak na nástěnkách v uvedených obcích. V Kotvrdovicicích před hospůdkou U SURFu / základna Evy a Vaška / mi dneska došla lepicí páska a tak jsem se vrátil do Brna. Po trase silnic číslo 431, 379 a 373 je celkem 31 letáků vylepených ve fólii a tak by měly chvilku vydržet.

Dočasná péče

(Štěpánka, 22. 1. 2010 15:50)

Měla bych zájem o poskytnutí dočasného domova některým kočičkám, než najdou nového majitele.Předem moc děkuji za odpověď, o ztracených kočičkách bohužel nic nevím..
e-mail: Ebi15@seznam.cz
tel: 721910304

Hledání o víkendu

(Hana, 22. 1. 2010 9:13)

Najde se tu někdo s autem z Brna, kdo by byl ochotný jeden den o víkendu vyjet hledat kočičky a vylepovat letáky? Na benzím přispěji nebo ho i zaplatím. Bohužel, sama nemám auto ani řidičský průkaz.

úřady a výlep

(Alena (allosek@seznam.cz), 21. 1. 2010 18:53)

Dobrý den,
jak jsem slíbila, obeslala jsem tyto úřady:

mu_bucovice@infos.cz, posta@meuvyskov.cz, babyrad@bucovice.cz, pavel.vlach@boskovice.cz, jelinek@jevicko.cz, jevicko@jevicko.cz.

Některé to dostaly zřejmě víckrát, tak snad zareagují. Zatím ale nic. Dál jsem slíbila vylepit Vyškov a Bučovice. Zítra lepím Bučovice, já se tam nedostanu, ale jede tam sestra, slíbila výlep.
PS: když se kouknete na mapu (zvolená trasa Jevíčko - Bučovice), tak pro mě by asi bylo lepší vzít to přes Prostějov, tzn. že příležitost je před dálnicí, cca kolem Kostelce na Hané, případně potom Vyškov - Bučovice. Je to ale oblast půl Hané a hledáme "jen" dvě "malé" kočky. Tipuju, že budou někde zalezlé na půdě v seně apod. Horší je to s potravou. Ve skrytu duše doufám, že jsou opravdu doma a "děláme akci zbytečně".

20km

(slečna BK, 19. 1. 2010 11:32)

osobně si myslím,že to opravdu bude do 20km od Jevíčka(na všechny strany) a nebude to hned za plotem, ale je to pouze moje dedukce.

názor

(Elen M., Brněnský Max , 19. 1. 2010 1:10)

Nám běhen stěhování mňoukalo tak 20% koček, když jsme je dali do přepravky po dvou, bylo ticho. Když přepravuji kočky z ochytu, ještě jsem žádnou mňoukat neslyšela, takový mají strach. Projevují se až později. Nedaleko Jevíčka bych je nevyhodila, aby se nemohly vrátit. U Bučovic asi také ne, tam bydlí. Myslím, že pokud je vyhodil, tak po trase, jezdí tam asi pravidelně a na místě, které zná, aby jej tam nic nepřekvapilo. O tom, kde se má koček zbavit, také mohli rozhodnout majitelé koček, rozhodně ale souhlasili s celou věcí.

nevím,

(Martina N., 19. 1. 2010 0:13)

jaké máte Vy všechny zkušenosti, ale když jsem já cestovala s naší kočičí rodinou k dědovi na prázdniny /150 km/, prvních 100km bylo pro samé mňoukání k nevydržení - taky jsme si to už nikdy nezopakovali.
Myslím si a je to jen názor, že pokud mňoukaly, nevezl se s nimi celou trasu domů - do Bučovic - ale zbavil se jich mnohem dřív... Mimochodem - znáte chlapy :o)

K Jitce

(Elen M., Brněnský Max , 18. 1. 2010 22:53)

Kočky a jejich majitelé žijí /žily/ v Jevíčku, z vyhození koček byl slečnou BK označen muž, přítel majitelů koček, který ale bydlí v Bučovicích. Proto se kočky hledají po trase Jevíčko - Bučovice.

....

(Jitka, 18. 1. 2010 22:47)

Tak teda nevim, jestli ten clovek jel z Bucovic vyhodit kocky do okoli Jevicka? Vzdyt se tvrdilo, ze jsou z Bucovic !? To mi pripada, ze si nekdo dela z lidi legraci. Mozna se nekdo jen bavi, jak lidi litaj.

to Marťa:

(slečna-BK, 18. 1. 2010 22:06)

Ano naprosto souhlasím a také si myslím, že to bude kolem 20km spíše i 10km v okolí Jevíčka (max.Konice, Boskovice, Letovice), ale opravdu si tím nejsem jistá. Každopádně nám bylo v ten čtvrtek sděleno, že kočky jsou doma, ale jsou zatoulaný. Já si opavdu o tom myslím svoje a proto jsem poslala na úřady okolních vesnic plakátek s výzvou.
O kočičky bylo vžycky postaráno, a tohle to byl zřejmě nějaký zkrat, který opravdu nemůžu pochopit. Vždy se to dá řešit po dobrém a ne ukvapeně po zlém.

ke slečně BK

(Martina N., 18. 1. 2010 21:30)

Za jakých okolností byly kočky z auta vyhozeny?
Jestli jely z rodinou autem, mňoukaly, až řidiči ujely nervy a vyhodil je z auta, mohly by být skutečně kdekoliv po trase 100 km.
Jestli ale byly do auta naloženy s tím je někam odvést a vyhodit, nevěřím tomu, že by řidič, kterému zjevně na kočkách nezáleželo, se obtěžoval a investoval do benzínu na jízdu dlouhou 20 km a víc...
Prosím, spolupracujte a nenechejte nás zbytečně obesílat nejrůznější instituce vzdálené až 100 km.

K Noře

(Elen M., Brněnský Max , 18. 1. 2010 13:53)

Já jsem Váš příspěvek s odkazem také takto vůbec nechápala a tak se není za co omlouvat.

Pro Elen

(Nora, 18. 1. 2010 13:24)

tak to nebylo myšleno, je mi jasné, že i vy toho máte tolik, že by jste se musela naklonovat, aby se dalo řešit vše. Jen je prostě hrůza, že takový lidi mohou chodit posvětě a ještě se trestají ti co chtějí pomoct...prostě v této republice nebude nikdy normální život...vyhrát ve sportce tak mizím..

odkaz

(Elen M., Brněnský Max , 18. 1. 2010 13:22)

O problému vím, paní Klimentovou znám devět let. Naše sdružení se na řešení podílet nebude.

Odkaz na zlo

(Nora, 18. 1. 2010 13:17)

Koukněte na tento odkaz..

http://www.kockaapravo.cz/oznameni-clanek.php?id=193

Tady je taky pomoc zapotřebí.. :(

K BK

(Elen M., Brněnský Max , 18. 1. 2010 13:17)

Podstatné jsou pro mne dvě věci:
1/ kontakt na majitele koček, ten odmítáte sdělit. Nabízela jsem a nabízím klidné řešení bez publicity a trestních oznámení.
2/ dokud kočky neuvidím, volím postup letáků a pokud jste ochotna pomoci, budu ráda. Koordinace prostřednictvím těchto stránek či mého emailu.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15

následující »