Jdi na obsah Jdi na menu
 


Akutní prosba o pomoc pro dvě kocičky

11. 1. 2010

Na náš email dorazila tato prosba:

"Dobrý den,
prosím o zveřejnění mé prosby:

V záchvatu zuřivosti byli dne 2.1.2010 vyhozeni /u silnice?, v lese?, ve vesnici?/ 2,5 roční bíločerná kočička(v očekávání koťátek) jménem Matylda a její půlroční mourovaté kotě s vykulenýma očima a malým vzrůstem na svůj věk - beze jména, po trase Jevíčko - Boskovice nebo Letovice - Brno- Bučovice-Kloboučky(směr Vyškov), nebo nějaká jiná trasa Jevíčko - Bučovice.

Bohužel přesnou trasu neznám. Kočky nejsou odčervené a ani očkované. Pokud máte jakékoli info jak v kladném, tak i v záporném slova smyslu, tak dejte vědět na tel. ....... nebo na mail ........
Kočičky nejsou moje, ale pokud se najdou, tak se o ně ráda postarám a najdu jim nového majitele.

Děkuji za zveřejnění /foto kde je Matylda vpravo/
S pozdravem BK"

Obrazek

Prosím pokud někdo kočičky viděl, pište na náš email brnenskymax@seznam.cz 

Hledáme dobrovolníky pro pátrání po kočičkách po trase, vyvěšování letáků, pro obesílání obecních úřadů v této věci. Také by bylo dobré odeslat veterináře. PSOZ zvažuje podání trestního oznámení.

Dobrovolnící ať píší na náš email.

Leták ke stažení zde

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

pro slecnu BK

(Vladka, 18. 1. 2010 12:47)

Zarazi me ta pasaz "ale bylo mi řečeno, že je pozdě a že to nemám řešit"!!!!
Nicmene muj nazor je, ze pokud vam osud kocek nebyl lhostejny, a uz stav dosel tak daleko, ze kocky byly u nekoho, kdo neni duveryhodny, mela jste byt daleko razantnejsi v domahani se informaci. Muselo vam byt jasne, ze na tak velkem uzemi neni velka sance, ze byt i vyvesenim inzeratu na netu, je nekdo najde bez priblizne lokalizace.
Resenim mmj. dle meho je, abyste se pokusila byt neodbytna, razantni a vypacit z lidi (jedno jestli z prvni nebo druhe ruky) informaci, co se presne kockam stalo, pripadne kde je odlozili a vysvetlit, ze o ne bude postarano jak po strance veterinarni, tak i umistenim do depozita potazmo do noveho domova. Ja se bojim toho, ze nikde odlozene nebyly, stalo se jim neco zleho a cele toho je jen zasterka (viz. najednou "kocky jsou doma") aby od toho vsichni dali ruce pryc, prestali se veci zabyvat a dotycny z toho nemel problemy.

Plakáty

(Nadikhindo, 18. 1. 2010 12:16)

A Vy nemáte třeba různé známé, se kerými byste mohli vyvěsit plakáty po trase?

Počasí je blbé, kočky už to nejspíš mají za sebou, ale pořád je tu malá šance, že se mrcasí někomu za humny.

Myslivce oslovit by to chtělo.

info

(slečna BK, 18. 1. 2010 11:38)

Uvedu věci na pravou míru. V den co jsem se dověděla, že byly kočky vyhozeny, to bylo 2.1. v sobotu, jsem jim hned volala, aby mi sdělili místo vyhození, abych tam, když tak nějak jela a hledala, ale bylo mi řečeno, že je pozdě a že to nemám řešit. Chtěla jsem i přímo kontakt na toho dotyčného, který mi taky nedali. Takže jsem formou inzerátů aspoň vyvěsila, kdyby je náhodou po těch trasách někdo našel, aby se ozval. Věřte, kdybych měla přesné info o lokalitě, tak se o to postarám sama a žádné inzeráty podávat nebudu.
K tomu, že začínám podávat nepravdivé informace… asi ne, nic nezkresluju, říkám jak se věci mají. Jméno dotyčného jsem řekla paní Janišové, bohužel přesný kontakt na něj neznám, protože i já ho osobně vůbec neznám (a to že sem ho 2x viděla, nevypovídá o tom, že ho znám).
K tomu, že jsem neodpovídala na sms nebo maily - plno lidí mi psalo, že je to smutné a že pro mě nemůžou nic udělat. Už toho bylo hodně a jak si jsem se v tom ztrácela, komu jsem napsala či ne. Stejně by to nic neřešilo. Takže jsem byla jen v kontaktu s paní Janišovou (PSOZ) a s paní Elen (MAX).
Kdyby mi to bylo lhostejné, tak nic neřeším a nikdo o tom ani neví, ale není mi to jedno, že byly „vyhozeny“ nebo bůh ví co. Já u toho nebyla, mám to pouze z druhé ruky. Ve čtvrtek nám bylo řečeno, že kočky jsou doma a celou dobu byly doma, ale že teď momentálně jsou někde zaběhlé. Přeberte si to jak chcete, já si to taky přebrala a mám na to vlastní názor. Věřte nebo nevěřte, každýmu se všechno špatný, co udělá, jednou vrátí horší měrou.

díky za pomoc

(Elen M., Brněnský Max , 18. 1. 2010 0:27)

Byla jsem dnes v práci, pak krmení koček v Brně a domů jsme dorazili kolem 22.hodiny za hustého sněžení. U nás je stálá vrstva tak 50cm sněhu, povrch zmrzlý tak, že na něm mohu stát. Stromy a vše kolem stále v ledu. Když fouká, některé praskají a zlomí se, větve jiných stromů o sebe cinkají jakoby ze skla. Nevím, jak se zvířata dostanou k potravě, ale spotřeba granulí a konzerv se u našeho domu v posledních deseti dnech zvýšila na dvojnásobek. Kočky si nic neuloví. Ptáci na naší zahradě konzumují ovoce, které jsme v léte neměli čas otrhat. Koncentrace ptáků včera konsternovala i sousedovic kočku :-)Dva se pokusila ulovit /neměla na ledovém povrchu šanci/, ale když zjistila, že jsou ptáci všude kolem, raději prchla :-) Ptáky zásobuji pravidelně, v zadní části zahrady chci vyrobit krmítko, krmelec pro zajíce, kteří sem chodí. Před vsí jsme zahlédli vyhublou lišku, vypadala jako náš nemocný Zdeněk a Zdeňkovi jsme také o tomto setkání doma vyprávěli. On je vděčný posluchač :-) Jsem zvědavá, zda se ráno dostaneme do práce, stále hustě sněží a zde se na udržbu silnic moc nedbá.

Obsílky

(Nadikhindo, 17. 1. 2010 23:44)

Obesílala jsem tady z toho níže uvedeného seznamu:

http://www.statnisprava.cz/rstsp/ciselniky.nsf/i/d0055?opendocument&:CZ064

všechno, protože než by se to dohledalo na mapách, asi bych se z toho zvencla, koneckonců, kočky se mohly dostat i ceelkem daleko, pár takových přípdaů znám z doslechu. I když spíš se obávám, že už bude po nich...

Dneska končím, už nemůžu...

re A jó

(Martina N., 17. 1. 2010 23:32)

Brno-Rajhrad - tedy města v okrese Brno-venkov...
Obeslala jste ještě nějaké okresy, nebo jen tento?
Třeba Vyškov, Blansko, Brno-město?

Veteriny

(Nadikhindo, 17. 1. 2010 23:30)

http://www.veterina-online.cz/jihomoravsky-kraj/

Já je zítra obešlu, stejně smrdím doma...

Myslím, že neuškodí, když je zaspamuje víc lidí-

A jó.

(Nadikhindo, 17. 1. 2010 23:13)

Bohužel, začala jsem obesílat úřady dle seznamu, všechny, se s tím nemažu...jenže po chvíli mě to zastavilo, asi měla příslušná stránka dojem, že spamuju. Dál to asi bude muset vzít někdo jiný, neb mě to nepustí, došla jsem po Rajhrad, ještě zjistím veteriny a infocentra v prvně jmenovaných městech.

Leták

(Elen M., Brněnský Max , 17. 1. 2010 22:58)

ke stažení v textu výzvy

V pohodě,

(Nadikhindo, 17. 1. 2010 22:31)

děkuju moc.
Už se mi totiž stalo, že si někdo zkopíroval můj mail a mým jménem a zaštítěn mou mailovou adresou psal na KOčky Online kočkovražedné pindy.

No nic, jdu se pošťourat obecních úřadech.

K Nadikhindo

(Elen M., Brněnský Max , 17. 1. 2010 22:11)

Smazala jsem celý příspěvek, ono to totiž nejde, umazat jen část textu nebo jde, ale já to zatím neumím :-) Kopiruji sem text Vašeho příspěvku znovu, ale bez adresy:
"Prosím též o zaslání plakátku a seznamu obeslaných míst na mail ...... Jsem počítačový negramot a vyrobit si ho neumím.

Jenom prosím, až mi to dojde (dám vědět), někdo mi mail smázněte, s necháváním své adresy ve veřejném prostoru Internetu mám nepříjemnou zkušenost... Díky!!!"

Obecní úřady

(Nora, 17. 1. 2010 22:10)

Na webu: http://www.statnisprava.cz/rstsp/ciselniky.nsf/i/d0055?opendocument&:CZ064

Najdete obecní úřady i s e-maily...
Paní Elen, zkuste dát letáček na stránky ať si ho každý může stáhnout.
Děkuji

Došlo,

(Nadikhindo, 17. 1. 2010 21:12)

prosím, až bude mít někdo čas, aby mi zcenzůroval ten mail, děkuju!

pro Nadikhindo

(Martina N., 17. 1. 2010 20:22)

Přeposlala jsem Vám email s přílohami, které mi paní Irena poslala.
Irence moc děkuji. :o)

Martině

(Irena, 17. 1. 2010 18:30)

Poslala jsem vám na email plakátek, který vyrobila slečna Alena připsala jsem i obecní úřady které jsem kontaktovala minulý týden. Přeji hodně štěstí!

Mapy

(Martina N., 17. 1. 2010 18:02)

najdete třeba na seznam.cz - MAPY.
Bylo by možné zde zveřejnit a postupně zveřejňovat, které obecní úřady či veter. ordinace byly už kontaktovány, abychom nekontaktovaly všechny pořád ty stejné? Existuje nějaký letáček, který bychom mohly na úřady a veta přeposílat? (Samozřejmě není problém si nějaký vytvořit...)
Jestli existuje nějaký koordinátor, pak se hlásím, že jsem ochotná obeslat úřady - zde je můj email -martnem@centrum.cz - pošlete mi prosím jména vesnic či měst, která je třeba ještě kontaktovat. d
Děkuji.

Mapy

(Nadikhindo, 17. 1. 2010 17:27)

Máte někdo nějaké mapy, nebo tip na internetovou mapu, která by ukázala okolí? Pak by se možná daly příslušné úřady a veteriny aspoň obeslat, něco bych v tom ohledu možná zvládla i z Prahy, ale nevím, odkud začít...

K Martině

(Elen M., Brněnský Max , 17. 1. 2010 16:24)

Není nutné být z okolí tras, kde by se micky mohly nacházet. Ordinace vetů a obecní úřady ale odepsat po netu. Tím nechci vůbec říci, že to má udělat Martina, ale jako info o další cestě pomoci pro tyto kočky. Ostatně pokud má někdo jiný nápad, vedle trestního oznámení :-), sem s ním.
Děkuji za podporu, zvládám to, pro mne jsou podstatné ty dvě kočky a lidé, kteří jsou ochotní konstruktivně pomoci.

Myslím si,

(Martina N., 17. 1. 2010 16:04)

že všem, které tuto diskuzi navštěvujeme, není osud kočiček lhostejný. bohužel ne každá z nás žije v okolí Bučovic a její možnosti pomoci jsou tím omezené.
Věřím tomu, že všechny, kdo tyto stránky navštěvujeme, si paní Elen a její obrovské lásky ke kočkám velice vážíme a nemáme potřebu ji v čemkoliv kritizovat. Určitě pro kočky udělala víc než my všechny dohromady, které jsme tady ať už cokoliv napsaly.
Já se v kauze trochu ztrácím, uniká mi role a současný postoj k věci slečny KB, ale to je jedno.
Výzvu o pomoci šířím dál, snad se někdo z okolí najde a pomůže.

Přesně

(Lenka K., 17. 1. 2010 14:47)

tak, jak píše Vlaďka, zůstaňme jen ve věcné rovině a pišme sem jen informace, žádné co by kdyby...
Kdo by chtěl pokračovat v debatě , která se tady rozjela a dále " radit ", ať si na netu najde kontakt na slečnu KB a píše nebo volá jí.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15

následující »