Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kocourek Rohlík

10. 8. 2010

Rohlik je dalším z řady koček, které žijí na ulici, nejsou ničí a nikoho nezajímají. Tenhle rošťák si nás sám našel...přistěhovali jsme se na konci dubna z Brna na malou vesnici poblíž Slavkova a kočička, kterou u domu "zapomněli" původní majitelé (její matku a bratra odvezli) záhy začala mít společnost...nekastrovaného vyhublého kocourka, který byl vděčný za cokoliv k jídlu vyjma levných granulí ;-). Jakmile zjistil, že v misce je každý den (dokonce dvakrát denně) něco k snědku, zdržoval se u domu čím dál více. Apetit má neskutečný, stejně tak trpělivost celý den čekat, až zavoní maso v misce, vrní ještě než se ho kdokoliv dotkne, nebojí se cizích lidí, nesyčí, neprská, nekouše, naši kastrovaní bytoví kocouři ho nezajímají a okázale je ignoruje, když se mu náhodou podaří proklouznout do domu...nerozpakuje se a okamžitě zasedá k misce granulí, když výjimečně nemá hlad, v klidu se odebere na prohlídku domu :-)

Nejprve to byl jen "kocour", jednou, když jsem na polici na dvoře nechala ležet sáček s rohlíky k večeři, si sám nabídl a část jich zbaštil, dostal jméno "Rohlik". Po 3 měsících už na něj i začíná slyšet :-)

Jak Rohlík ke jménu přišel...

Do teď vcelku pozitivní zprávy...bohužel život není peříčko, takže i v tomto případě je zde ALE! Rohlik je vyhublý na kost, má chronickou rýmu, že nemůže pořádně dýchat, špatnou srst, chybí mu některé zuby, některé má ve špatném stavu....a to jsou jen ty viditelné problémy. I přes to všechno se pere se životem a my mu chceme co nejvíce ulehčit a zpříjemnit zbytek života, protože věříme, že i přes ten horší start si zaslouží něco víc. Rádi bychom jej nechali očkovat, přeléčit rýmu a vykastrovat.

rohlik_2010_08_0948.jpg8.8. 2010 - Rohlik se mi dnes nelíbí, nožky mu vypovídají službu, občas zavrávorá, u misky s jídlem jakoby ztratil čich a zrak, tápe packou okolo misky, dlouze mělce očichává maso...přesto vše sní, i když velice pomalu. Po několika minutách se stav zlepšuje a zdá se být v pořádku, ale nemám z toho dobrý pocit. Situace se opakuje i večer, ovšem tentokrát úplně přepadává na bok, není schopen se udržet na nohách, po pár minutách je ale zase vše dobré. Je jasné, že návštěva veterináře se přesunuje na "ihned".

9.8. 2010 - Ráno se Rohlik zdá v pořádku, nicméně nedostal jídlo, jen vodu a byli jsme nuceni ho izolovat, aby nešel někam na výlet, odpoledne je objednaný na kliniku. Cestu zvládl v pohodě, vyšetření už se mu líbilo méně, ale zvládl vše. Odběr krve (výsledky budou ve středu), vyčištění uší (těžký svrab), injekci antibiotik na rýmu, aplikaci látky proti parazitům. Závěr je ten, že jde o staršího kocoura (5let a více), běžné vyšetření neukazuje žádný závažný zjevný problém....tedy až na ušní svrab, všenky (broučky v srsti, ovšem v ohromujícím množství), nezdravou kůži, plný nos a horší zuby....nicméně většina těchto problémů se dá léčit. Teď jen trneme, aby vyšetření krve neodhalilo nějaký závažnější problém :-( Příčina jeho slabosti, ztráty rovnováhy a vrávorání je nám zatím neznámá. Veterinářka zatím naznačila možnou anemii způsobenou parazity, stejně tak ale můžeme zjistit selhání ledvin či infekční chorobu. Celkový účet z dnešní návštěvy kliniky je 1318kč (v případě, že se bude testovat krev na vážné choroby typu FeLV+ FIV, bude to o dalších 550,- více). Moc prosíme o pomoc s úhradou veterinárních výloh, držte všechny palce i packy, ať výsledky vyšetření krve nejsou nepříznivé. 

č.ú.: 2019755103/0800, var.symbol 764545

autor článku: paní Vraná, členka sdružení Brněnský Max - domov pro kočky

rohlik_2010_08_0296.jpg 

rohlik_2010_08_0323.jpg

rohlik_2010_08_3431.jpg

7. října 2010

Počátkem srpna jsme prosili o pomoc pro FeLV pozitivního kocourka Rohlíka. Na účtu sdružení se během srpna a září sešlo 2 tisíce korun a to díky těmto dárcům:

paní Novotná Šárka

paní Němcová Martina

slečna Závodníková Jana

paní Šifaldová Markéta

pan Ševčík Ladislav

pan Kopecký Ivan

pan Červený Jan 

příspěvek z účtu 160987123/0300

Paní Falešníkové děkujeme za dar krmiva pro kocourka.  

Celkové náklady na vyšetření kocourka, odběr krve, testy FeLV a FIV, rozbor stolice, odčervení a odblešení činily 2 180,-Kč. Všem dárcům moc děkujeme.

Bohužel kocourek Rohlík se v 2. polovině září  nevrátil z vycházky, je stále nezvěstný. Mrzí nás, že se to stalo.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Rohlík

(K. Falešníková, 14. 9. 2010 16:33)

Dobrý den paní Vraná, možná se zeptám hloupě, ale nebylo by možné Rohlíka na nějakou dobu někde zavřít, aby se dostal z nejhoršího? Vůbec se vám nedivím, že se vám to hubnutí nelíbí, to opravdu není dobré. Nechala bych vám zase pro Rohlíčka na Gabridu nějaké krmení, tentokrát konzervy, buď tuto sobotu nebo příští úterý.

Re: Rohlík

(V. Vraná - B.Max, 14. 9. 2010 18:04)

Paní Falešníková, mluvíte mi z duše, moc a moc jsem nad tím dumala. Nemít doma kocoury, tak ho vezmu i dovnitř, ale naši nejsou očkovaní a i tak s ním bohužel přišli do styku, takže netrpělivě čekáme a necháme je otestovat, díky Rohlikovu FeLV :-(
Bohužel Rohlik svého času měl dost veliký průjem a opravdu "silný", máme dvě malé děti, z toho jedno zatím jen lozící po zemi, takže nejen kocouři jsou "překážkou" pobytu uvnitř. Nicméně když pominu vnitřní prostory domu...zbývá kotelna, která je ovšem tmavou, nevětranou kobkou s možností zapadnout do prostor, kam bychom se nedostali...a potom další místnost, která je ovšem otevřená, takže tak či tak, Rohlik by musel jakožto odjakživa venkovní-toulavý kocour zůstat v kleci. I to je řešení, zvažuji to...leč štěstí mi nepřeje a Rohlik se od soboty neukázal :-( Neustále vyhlížím a doufám, že přijde, mám pro něj od "Maxe" různé druhy konzerv a chceme vyzkoušet, čemu by přišel na chuť...
Bohužel nevím, kde je, komu patří či patřil, to vše situaci komplikuje. Držte pěsti!

Re: Re: Rohlík

(K. Falešníková, 15. 9. 2010 11:34)

To je opravdu těžká situace, to chápu. Na jedné straně mu chcete pomoci, na druhé straně nemůžete ohrozit vaše kočky. Asi nezbude nic jiného, než ho do té klece šupnout, ale asi by to chtělo mít ho v ní někde v místnosti. Aby se nedostatkem pohybu třeba ještě nenachladil, nebo tak něco, co říkáte? Jenže kdoví jak ponese být zavřený. No ať si to rozebírám zprava a zleva, docházím k závěru, že to bude potřeba. Jestli budete chtít nechám vám na Gabridu v sobotu ty konzervy - mám Gourmetky, Bozitu a Czerny. Odkud vlastně jste? Můžete psát na falesnikova.k@seznam.cz

Re: Rohlík

(V. Vraná - B.Max, 15. 9. 2010 13:24)

e-mail odeslán.
Pro ostatní, kteří sledují osud Rohlika:

Rohlik se zatim stale neobjevil, dnes jsem patrala z druhe strany nasi zastavby, za zahradami, tak uz vim, jak to tam vypada a kam saha sousedova zahrada, ve ktere jsem R. videla naposledy. Mam v planu jakmile souseda uvidim, poptat se jej, nenapadne, jestli R. neni nekde u nich v hospodarskych stavenich, prece jenom maji obrovsky pozemek.
Jinak muj plan je umistit jej do klece, krmit a nechat jej odpocivat, dal by se videlo. Nicmene i s kleci by byl zavreny v mistnosti, kde je teplo...takze nachlazeni nehrozi.

Rohlik

(Vl.Vraná-B.Max, 11. 9. 2010 14:42)

před chvilkou přisel (od včerejšího rána poprvé), dala jsem mu připravené vařené hovězí maso a baští. Ovšem přijde mi, že hodně zhubnul, na omak jsou mu cítit kosti, páteř, kyčelní klouby...vůbec se mi to nelíbí :-((((

Rohlik

(V. Vraná - B.Max, 10. 9. 2010 8:23)

Rohlik se po 2 dnech na toulkách objevil! Mám radost!! Ovšem opět nejí :-(( Jakmile jsem vyšla ven, projevoval zájem, ale jen co jsem otevřela konzervu, odešel stranou. Zkouším už různé značky...zatím bez úspěchu :-( Zatím z těch levnějších, otestujeme i nějakou dražší, bohužel to je pro pravidelné krmení finančně nemožné :-((((

Rohlík

(K. Falešníková, 9. 9. 2010 19:35)

Tak jak se má Rohlík? Je mu už líp?

Re: Rohlík

(V. Vraná - B.Max, 9. 9. 2010 21:19)

..zrovna dnes jsem přemýšlela, že napíšu, ale popravdě se mi do toho nechtělo přesně v duchu výroku "naděje umírá poslední". Rohlík se druhý den neukázal, jsem z toho nervozní...byl pasivnější, málo jedl maso, spíš jen zobal věnované ProPlan granule...byl přítulný, vrněl, když jsem ho hladila, ale nebyl to úplně on :-((( Teď stále čekám, kdy se objeví. Nebylo by to poprvé, co takhle na pár dní odešel na toulky, ale tentokrát jsem z toho nervozní více. Určitě dám zprávu, jakmile se ukáže! Držte pěsti.

Rohlik

(V. Vraná - B.Max, 29. 8. 2010 13:50)

dnes se budu snažit dát Rohlikovi první dávku přípravku Cestal, abychom se pokusili zbavit tasemnic. První pokus byl rozdrtit ji do vařeného kuřecího masa, bohužel něco nesnědl, takže zkusíme večer do konzervy :-)
Další dávku pak musíme koupit, má ji dostat s min. odstupem 21 dní.

Rohlík

(Falešníková K., 24. 8. 2010 12:06)

Jak se daří Rohlíkovi?

Re: Rohlík

(Vladka Vraná - Brnensky Max, 25. 8. 2010 20:35)

Rohlík se statečně drží, rýma se zlepšila, baští...zdá se mi, že přibral, ale nejsem objektivní :-)) Snažím se ho rozmazlovat, chutnají mu tyčinky z DM, tak každý večer jednu dostane. Momentálně leží na rohožce a pozoruje ježka, který si přišel na večeři :-)

Rohlik

(V. Vraná, 18. 8. 2010 21:48)

Již máme výsledky koprologie (vyšetření stolice na přítomnost parazitů, 200kč)...Rohlik je pozitivní na tasemnice :-( Takže nás čeká ještě další odčervení (2 dávky, pravděpodobně přípravkem Cestal, cca 300kč). Držte pěsti, ať vše zvládne a má chvilku klid. Zítra končí s antibiotiky. Nosík se zlepšil, ale úplně pryč rýma není...pravděpodobně bude již chronická.

paní Jitce, balík

(Elen M., Brněnský Max, 17. 8. 2010 18:17)

Prosím napište mi na email brnenskymax@seznam.cz Ve dvou z deseti případů byl s poštou problém. Děkuji moc. Maňasová Elen

Balík

(Jitka, 17. 8. 2010 16:42)

Včera se mi od Vás vrátil balík - jako nevyzvednutá zásilka. Nevím, jestli Vám pošťačka nehodila lísteček(nám se to občas stává), nebo se paní Elen nedostala, kvůli zádům, na poštu.. Je to celkem jedno. Jen mi prosím dejte vědět, kdy to můžu poslat znovu, aby to tentokrát klaplo.. Mám to napsat na někoho jiného, nebo počkat, až bude paní Elen fit? Děkuji.-)

Rohlik

(V. Vraná (B.Max), 16. 8. 2010 15:34)

Dnes jsme na veterinu odváželi vzorky stolice na vyšetření na parazity, výsledky zde zveřejníme, jakmile budou.

A chceme moc poděkovat paní Falešníkové, která Rohlikovi věnovala granule ProPlan. Moc a moc mu chutnají :-))

Oznámení

(Elen M., Brněnský Max, 15. 8. 2010 21:39)

Omlouvám se všem příznivcům a podporovatelům našeho depozita, ale z důvodů onemocnění páteře musím dočasně zrušit návštěvy a odchyty koček. Zatím nejsem sto aktualizovat ani naše stránky a odpovídat na emaily, nemohu se hýbat. Situace hodně patová pro tak velké kočičí depozitum. Na našich stránkách to taky opět chvíli bude vypadat, že se u nás nic neděje. Opak je pravdou. Prosíme naše příznivce a podporovatele, aby na nás nezapomněli, jak to bude možné, budu informovat.

Děkuji za pochopení. Maňasová Elen

Rohlik

(V. Vraná, 13. 8. 2010 11:15)

Poslední dva dny je zpátky ten starý dobrý Rohlik ;-) Jí rychlostí blesku, zvládá i cizí jídlo. Nosík je díky atb viditelně lepší :-) Doufám, že to není jen "klid před bouří". Děkujeme všem, kteří mu chtějí pomoci.

Kocourek Rohlík

(Kopecký, 11. 8. 2010 21:29)

Držím palce, drobný na účtě.

Re: Kocourek Rohlík

(V. Vraná, 11. 8. 2010 21:42)

Moc děkujeme!

Rohlik

(V.Vraná-B.Max, 11. 8. 2010 17:38)

...i přes tu neradostnou zprávu se drží...poslušně baští atb a od neděle žádné zjevné problémy neměl, tak snad se podaří zbavit jej parazitů a rýmy a budeme bojovat dál. Bylo by dobré koupit kvalitní granule a zkusit jej trochu vykrmit :-)))