Jdi na obsah Jdi na menu
 


S.O.S. koťata

Pokud nenajdeme co nejdříve alespoň dočasný domov pro tato koťata, budou utracena. Koťat  je patnáct. Hledáme pečovatele a já děkuji všem, kteří se snaží pomoci.

Narodila se na zahradě čtyřem kočkám. Paní, která nás požádala o pomoc, nechá dospělé kočky kastrovat. S koťaty si neví rady.

Koťata budou od pečovatelů umísťována po přeléčení /antibiotika a oční mast/ a odčervení.

Pokud můžete pomoci, postačí sms na můj tel. 603504660. Věc velmi spěchá. Děkuji. Maňasová Elen

23. 5. Nálezkyně přivezla do Brna šest koťat a nechala je ošetřit a odčervit svým veterinářem. 

25. 5. Do Brna přivezla nálezkyně dalších šest koťat. Dvě koťata se nálezkyni nepodařilo chytit, jedno nenašla. Dvě koťata z první dovezené várky našla domov definitivní :-) Jedno bohužel podlehlo nemoci. Všechna nově dovezená koťata prohlédl veterinář nálezkyně a nasadil léčbu. Jejich stav je horší než u prvních šesti.

26. 5. Koťata si radostně hrají. Bohužel světlé kotě s tmavým ocáskem je apatické a nechce jíst. Doufáme, že se jeho stav zlepší.

27. 5. Koťata jsou všechna živá a hrají si. Světlé kotě také. Všechna koťata byla odčervena, některá dostala antibiotika. Všechna mají záněty očí a spojivek, koťata prodělala infekci herpesviru a každé má touto infekcí oči různě zasažené. Podařilo se najít další paní, která si jednu kočičku doléčí doma.

28. 5. Všechna koťata prošla prohlídkou mé veterinářky. Pět koťat je na tom dobře a dostanou jen oční mast, tři mají perforaci rohovky a tak budou aplikovány dlouhodobě kapky a gel. U všech však pomůže systematická léčba - kapání do očí a jejich promývání. Oči koťat budou zachráněny.

29. 5. Velmi by pomohlo, kdyby bylo těchto osm koťat rozděleno k různým pečovatelům ve skupinkách po dvou. Léčba by se urychlila. Bohužel se pečovatelů nedostává a tak jsou koťata stále dohromady a mohou si infekci předávat stále dokola. Dvě koťata, která jsou již na tom dobře, by mohla odejít do Prahy ke slečně, která si je doléčí sama. Nemáme však člověka, který by je tam co nejdříve zavezl. Nechystá se někdo na cestu Brno-Praha?

Prosím případné pečovatele či cestující do Prahy, ozvěte se. Sms na můj tel. 603 504 660 postačí. Zavolám. Děkuji. Maňasová

31. 5. Dvě koťata ráno odjíždí směr Praha. Tam na ně čeká konečný domov. Za pomoc při převozu děkuji slečně Klodnerové a jejímu příteli, dále paní Kmochové.  

Koťata se pomalu zabydlují doma. Pravidelné informace naleznete na stránkách www.arsa.estranky.cz

1.6. Z dvanácti koťat hledá pečovatele či konečný domov již jen jeden bílý kocourek s tmavým ocáskem. Během víkendu budou do Brna dovezena zbylá tři koťata, která se minule nepodařilo najít či chytit.  

8. 6. O víkendu byla přivezena dvě kotata - kočička želvovinová a tříbarevná. Koťata byla na prohlídce u mé veterinářky. Domov tedy hledá kocourek mramorovaný, mourovatý a kočička tříbarevná a želvovinová. Nová fota přidána. Světlý kocourek má zatím očičko špatné a nevíme, zda mu nebude muset být odoperováno. Nejde o tragedii, ale jeho šance na dobrý domov to sníží. Na druhé straně si říkám, nebylo té smůly v jeho případě dost, co kdyby měl štěstí a právě on našel ten nejlepší domov? Zůstane nakonec poslední a osamocen?            

15. 6. 2007

Mám pro vás dvě zprávy - jednu dobrou a druhou špatnou. 

Dobrou zprávou je, že třináct koťat našlo dobrý domov /jedno podlehlo infekci/. Dvě holky odejdou tento víkend. Jedna z nich do Luhačovic, kde jsem vyrostla.  

A ta špatná - světlý kocourek s problémovým očičkem je stále bez domova. Příští týden půjde na prohlídku k mé veterinářce. Pak se rozhodneme, co s nemocným očičkem. Kocourek je mazlivý a přítulný, prostě hravé kotě. Opravdu je tak těžké přijmout micku s tímto defektem? 

Obrazek

12. 7. 2007

Světlý kocourek Snížek má podle zpráv od nálezkyně dobré vyhlídky na nový domov. Posledním kotětem, které hledá zaopatření je tříbarevná kočička. 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

09. 2007

Také tříbarevná kočička již našla svůj domov :-)

   

   

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Dalsi pzodrav od Snizka ;)

(Jana, 12. 8. 2007 20:19)

Ahojky vsem.
Snizek je naprosto uzasnej!!! Mazlik mazlivej pritulnej, velky pruzkumnik a na skrabadle a s hrackama taky uz radi jako blazen, jsem moc rada, ze ho mam. Ji moc dobre, sni vsechno, co dostane, zadne vybirani. Snazim se mu podstrojovat, a v kazdem obchode je muj neoblibenejsi regal prave ten s jidlem pro kocky, stale vymyslim, co mu koupit za dobroty, takze se ma myslim moooc dobre. Obcas sice neco vyvede, jako tuhle mne cekalo nadeleni ve vane, ale jinak je proste uzasnej :).
Leve oko uz je dobre, zadny zanet uz neni videt, ale stale mu kapu ty antibiotika podle instrukci oftalmologa. Ten vridek na pravem oku se uz pry uplne neztrati, ale presto mu ho dal mazu gelikem, aby ustoupil co nejvic.
Kdyz se vracim domu, ceka na mne hned za dvermi, to je proste parada ;).

Ven to uz radsi nezkousim, prece jen uz je vic samostatny a urcite by to nedopadlo dobre; kdyz jsem to zkusila naposled (podruhy celkove), tak pelasil tak rychle, ze jsem mela co delat ho chytit, takze planuju koupit voditko a zkusit to tak. U docasne opatrovatelky byl totiz zvykly litat po zahrade, tak mi to je lito, ze u mne nemuze, takze bych to chtela aspon zkusit. Ale zatim si myslim dobre zvykl byt jen v byte, chodi pod mym dozorem na lodzii, skakat tendence nastesti nema a rad pozoruje cvrkot dole.

Je mi moc lito Matyska, chudak malej :(((. Snad aspon ostatni kotatka uz budou stabilne OK a maji pred sebou dlouhy a spokojeny zivot.

Pozdrav od Snizka posila Jana ;)

PS: Je tu tolik krasnych kotatek a kocek, clovek by si vzal malem vsechny, kdyby to slo :(

Snížek

(Marie Kmochová, 31. 7. 2007 22:33)

Moc mě těší, že u Vás našel Snížek nový domov, zaslouží si ho. Jenom prosím na ty procházky venku bych mu dala vodítko - pokud to musí být. Domácím kočkám pobyt venku neschází. Mohlo by ho totiž cokoliv vystrašit - pes, křik, auto ... a kočky jako stresová zvířata prostě utečou, skryjí se a většinou je už jejich majitelé nenajdou. To bych Snížkovi nepřála. Stačí když se podíváte na nalezence, kolik se denně ztrácí kočiček. Myslím, že bude šťastný a spokojený jen s Vámi v bytě a bude tam hlavně v bezpečí. Hodně štěstí.

Pozdrav od Snížka

(Jana, 30. 7. 2007 14:43)

Tak Snížek už hospodaří u mne v novém bytečku. Vezla jsem ho v sobotu pozdě večer v přepravce a v MHD. Cestou na zastávku hlasitě protestoval, ale pak to vzdal a cestu prospal. Doma jsem mu hned všechno ukázala, do misky se žrádlem se pustil hned, záchod jen tak očichal a prošel a prohlídl si celý byt. Pak klimbal v pelíšku zatímco já vařila a dělala další věci. V noci mne vzbudilo usilovné hrabání v záchodku, takže jsem měla radost a o to větší, když milostpán přišel rovnou do postele a suverénně se přitulil a usnul mi v náručí.
Ráno mne trochu vylekal, když jsem ho nikde neviděla ani neslyšela, už jsem ho málem hledala venku pod lodžií, jestli přece jen se na ni nedostal a neskočil dolů. Pán ale naštěstí vylezl z pod nábytku zatím zabaleného v krabicích. Druhý den za mnou chodil jako pejsek, pořád chtěl být v kontaktu a hlavně vidět, co dělám. Takže u linky zvolil nohavicové šplhání a věčně se chtěl mazlit. Šrabadla a dalších hraček si nějak nevšímal. Musela jsem pak odejít do práce, tak jsem se bála, jak to přežije a co mi tam vyvede za skopičiny, ale zřejmě většinu času prospal pod nábytkem, akorát na WC byla otevřena stupačka a trochu prachu na zemi, dodnes nechápu, jak to dokázal otevřít. No hlavně, že nespadl dolů, musím na to dávat pozor.
No jinak je to montér, když jsem ho dala poprvé do přepravky, tak si ji do minuty otevřel, takže jsme museli špatně těsnící části olepit lepicí páskou. Po návratu z práce jsem ho už viděla si samostatně hrát s míčky a taky si brousil drápky na škrabadle, i když zbytek škrabadla a boudička na něm ho vůbec nezajímají :(. Hlavně ho zajímá, co dělám a když na to nevidí, tak se po nohavici vyšplhá. Na lodžii ho mám zatím jen pod dozorem, to má rád, pozoruje cvrkot dole nebo se uvelebí na klíně.
Dneska jsem s nim byla u pana doktora na oftalmologii přímo na veterinární fakultě, kam chodím i s morčetem. Dostala jsem trochu jiná antibiotika a gelík zůstal stejný. Ten vřídek na pravém oku mu už zůstane, prý byl asi moc hluboký a tak mu srostla duhovka s rohovkou a má trochu omezení při pohledu doprava, jinak ale na něj vidí. Tak doufám, že se mu spraví alespoň to levé oko, ve kterém teď má opět zánět. V přepravce zase hlasitě protestoval, až jsem si připadala, jako zlá matka, kterému brečí děcko. Teď ale spokojeně usnul.
No zkrátka je to mazel největší, myslím, že časem půjdou i procházky ven bez obojku, protože za mnou fakt chodí jako pejsek a už jsme spolu byli dole před vchodem, tak i zpátky za mnou šel sám ;).
S jménem je to složitý, Snížek jsem vymyslela, hned jak jsem ho tu poprvé viděla, ale sedí na něj i "Ocásek" a hlavně teda "Nudlička". Taková hubená nudlička tenká, samá ruka samá noha ;). Ale asi zůstanu u Snížka. To „ž“ je takový výrazný, tak na něj snad brzo bude i slyšet. I když zatím ho moc volat nemusím, jak chodí všude za mnou.
Tak my se vám zase brzo ozveme a už nás můžete dát do kategorie "našli domov" :).

Snížek

(Jana, 26. 7. 2007 18:53)

Dobrýden,
pro Snížka si zítra zajdu, jsme predběžně domluvené s pí. Baurovou. Paní, u které je, je sice na dovolené, ale prý to půjde. Už se moooooc těším. Je mi líto Matýska, shodou okolností se stejně jmenuje moje morče, které taky o oko přišlo, ale to bylo způsobeno glaukomem. Všem koťátkům přeju hlavně zdraví a spokojený život.

Matýsek

(Elen Maňasová, 25. 7. 2007 12:34)

Napište mi prosím na email, co Matýsek dostával za léky, masti a jiné. Je to opravdu mrzuté, že ztratil očičko, ale mne spíše znervozňuje, že neroste.
Problémy s imunitou musela mít všechna koťata. Všechna byla nemocná a to dost vážně. Kdo za to může? Majitel koček matek, protože je nekastruje, ačkoliv kočky rodí nemocná koťata a majitel se o koťata nehodlá starat. Tato situace byla již před rokem, stejně nemocná koťata /podle slov Lucie/ a nic se neřešilo.

Matýsek

(Marie Kmochová, 24. 7. 2007 21:05)

To je mi Matýska moc líto, přeju mu uzdravení. Předávali jsme ho tady v Praze, ještě se na něj pamatuju. Byli oba moc roztomilí. Věřím, že se ho podaří vyléčit. Hlavně aby se bez jednoho očička dobře orientoval venku. Dejte prosím zprávu, jak pokračuje jeho léčba. Držím palečky.

Monika a kotatka

(Matysek, 24. 7. 2007 12:27)

Dobrý den,
s lítostí vám musím oznámit, že Matýsek přišel o jedno oko. Nechápu to, antibiotika ho vylečili,ale následne se zánet vratil zpatky a jeste v daleko horší míře než před tím.Matýsek vůbec nepribyva na vaze a pritom papa od rana do večera, kupuji kvalitní granule, dostávají, zeleninu, maso, vajicka, vitaminy.. a vůbec nevyrostl..kdezto Ketynka je obr,chytá myšky, čeká ji ted v budoucnu kastrace. Nevím si s Matýskem rady.. jeho imunitni system musel být nabourán už před tím. Kdo toto zavinil je hulvát. Protože matýsek je uzasny kocour. Chodi s nami na prochajdy se psama , taky chodí do hospůdky všichni si na neho zvykli a nedej boze aby umrel. Pokusim se udelat mozne i nemozne drzte nam palce.S pozdravem Monika Kubertová

pro paní Janu

(Marie Kmochová, 21. 7. 2007 11:27)

Dobrý den,
tak jak jste se rozhodla? Osvojila jste si Snížka, nebo je stále volný k adopci?
Děkuji předem za zprávu

Snížek

(Marie Kmochová, 13. 7. 2007 23:05)

To je dobře, že bude mít Snížek novou paničku! Až si ho odvezete, napište prosím, vyškrtnu ho definitivně z inzerce. Určitě to ale nakonec mazlík bude, je moc krásný. Hezký večer.

Snizek

(Jana, 13. 7. 2007 22:18)

Dobry den,
Snizek (Ocasek, Vykricnik) byla moje laska na prvni pohled, nejak jsem nechapala, proc ho nikdo nechce. Mam morce bez oka, takze me podobne zalezitosti vubec nevadi. Naopak o to vic jsem ho chtela. Bohuzel ted jsem ve stadiu desneho chaosu s dokoncovanim bytu a stehovanim, takze ho mam zatim zamluveneho a uz jsme se seznamili a snad jsem mu padla do oka taky, i kdyz ho vic zajimali hratky s kamarady a zradlo nez mazleni z budouci panickou;). Ale nas spolecny cas se blizi, koncem pristiho tydne bych si ho uz odvezla "domu". "Domu" pro nej i pro me ;). Uz se nemuzu dockat!!!!
Hezky den ;).

Jana

pro Lucii

(Marie Kmochová, 13. 7. 2007 12:35)

Dobrý den ,
vy jste asi nepochopila ten princip věci. Všichni okolo mají velkou snahu pomoci koťatům, všechny těší, že jste poděkovala. Ale teď je třeba věc dotáhnout do konce, jsou tam ještě další nekastrované kočky, které pravděpodobně mají koťat, a to je ten problém. Ty kočky se musí vykastrovat. Jinak tam budou za 2měsíce další desítky koťat a příští jaro se to ještě znásobí. Kočky se totiž množí geometrickou řadou, takže pokud by teď 2kočky měly po 4koťatech, na podzim také, tak tam na jaře máte v nejlepším případě 15-20dalších březích koček. V případě, že by z těch koťat bylo více koček než kocourů, tak ještě více. A to si nepřejeme a myslím, že si to nepřejete ani Vy. Ale opravdu se ty kastrace musejí dovést do zdárného konce. Rádi Vám pak opět pomůžeme. Sama jsem předával 2koťátka z těch 15, které šly přes nás, a opravdu byly ve velmi zuboženém stavu. Pokud by nedostaly okamžitou pomoc, zemřely by, a zbytečně. Ono potom není ani v lidských silách se o takové množství najednou postarat, pokud jste na to sama, to už asi víte. Takže všechny naše příspěvky směřují k té prevenci, aby se už nic podobného nestalo, alespoň u Vás. Děkuji.

upřesnění

(Elen Maňasová, 13. 7. 2007 12:19)

1/ to poděkování bylo samozřejmě "pro všechny" tzn i pro Vás Lucie a Vaši přítelkyni.
2/ nevím, co Vás rozesmutnilo - já to vidím tak, že bylo pomoženo koťatům a sešli se nad věcí lidé, kteří mají rozdílné názory, ale to není důvod k nekomunikaci. Spíše naopak. Jsme tady kvůli pomoci kočkám a nemyslím si, že je konstruktivní odbíhat od stolu jen proto, že někdo má jiný názor.
3/ nečekejte zde, že s Vámi bude někdo sdílet radost z Vašich koťat. Většina z nás uvažuje takto: jestliže vidím, že ulice jsou plné strádajících a umírajících koček a koťat, jestliže Vy tento obraz máte před sebou již druhým rokem u svého otce, zamyslím se nad tím a nebudu produkovat koťata vlastní. To je ta souvislost Vaší Maky s celkovou situací. Říkáte, že jste milovnicí koček a tomu by neměl být lhostejný osud žádné kočky. Mezi utrpením vlastního mazlíka a kočky venku nejsou rozdíly. To je také důvod, proč zde hodně lidí pomohlo zcela "cizím" koťatům.
4/ s tou antikoncepcí to opravdu zjistěte a konzultujte s veterinářem. Negativní účinky užívání Vás totiž mohou přivést do situace, kdy budete muset Maky kastrovat, aby jste jí zachánila život.

poslední příspěvek

(Lucie, 13. 7. 2007 10:03)

O ty nalezená koťata se především postarala moje kamarádka,která se celou dobu měla doma a léčila je.Kdyby ona nebyla ochotna je mít,nedovezla bych je.Taky sehnala asi 6 nových majitelů. Já se starala o jídlo,léky a odvoz koťat.
Psala jsem k Vám jen proto,abych poděkovala všem za pomoc,nic víc.Měla jsem z toho radost a teď je mi z vašich reakcí smutno.Moje kočka do toho vůbec nepatří. Už se k tomu nebudu dál vyjadřovat ani nic psát.

pro všechny :-)

(Elen Maňasová, 12. 7. 2007 23:23)

Já moc děkuji všem, kteří koťatům pomohli. Pokud bychom se do toho nepustili a nechali věc tak, zůstala by koťata na zahradě, část by zemřela, část přežila s postižením a tyto nemocné kočky by se zde pak množily. Nechci domyslet.
Věřím, že kočky budou kastrovány. Příslib mé pomoci Lucie má stále. Teprve pak se koťata objeví v řádné inzerci.

pro Lucii

(Elen Maňasová, 12. 7. 2007 23:12)

1/tyto stránky čtou lidé a piší zde lidé, kteří koťatům na zahradě Vašich rodičů /či otce/ pomohli. Mezi ně patří i paní Kmochová.
2/s odchytem jsem Vám nabízela pomoc už tehdy. Hlavně kvůli tomu, že s divokou kočkou neumí citlivě zacházet každý veterinář a kočky mohly být u mne po kastraci. Ale to neříkám nic nového.
3/koťata u Vašeho otce nepovažuji za Vám cizí a pokud můžete odchovat svá, můžete se zodpovědně postarat /umísťovat je odčervená, zdravá, vakcinovaná/ i o ta "cizí". Toho Vám asi teď řekne každý kdo "sem chodí", pomohl Vám a pro koho by tato koťata opravdu cizí být mohla.
4/kastrace Vaší kočce neublíží. Uklidní se, bude více Vašim mazlíčkem. Pokud chcete kočce dávat antikoncepci, pak to velmi dobře zvažte. Riskujete vážné zdravotní problémy a slušný veterinář Vám podávání rozmluví.
5/nevím o tom, že by se kočka dnem kastrace naštvala a zůstala tak po celý život. Pokud Vaše kočka změnila povahu, mohla a asi byla příčina změny zcela jiná.

ke kritice

(Marie Kmochová, 12. 7. 2007 21:30)

Já Vám ty koťat inzeruji na netu, to kdybyste o mně nic nevěděla. Původně se totiž psalo o tom, že se zbylé kočky v lokalitě dají vykastrovat, aby se tak předešlo dalším koťatům. Pokud kočka veterináři zdemolovala ordinaci, tak ten veterinář to prostě nezvládl. Žádná divoká kočka není andílek, ona se bojí o svůj život, proto bojuje jako o život. Kočky se z klece musejí vysypat do pytle, nebo stačí povlak na polštář, poté se zváží, dá se jim narkóza a veterinář je vykastruje. Ten Váš evidentně tento postup nedodržel, měl se na to tedy informovat. Jsou snad ale i jiní veterináři. Kritika směřuje pouze k neochotě kastrovat kočky, tedy na všechny majitele koček, kteří své kočky nechtějí kastrovat. Nezlobte se, ale když píšete, že Vám kastraci Vaše kočka nezapomene, to je opravdu dětinské. My které se staráme dobrovolně o venkovní a opuštěné kočky, to děláme proto, že je máme rády. Nikdo z nás to nedělá za peníze, pomáháme naprosto nezištně. Jenom mě mrzí, když to někdo nepochopí. Kastrace koček neovlnivní rozhodně jejich povahu v tom smyslu, že by Vám to kočka "měla za zlé". Kočky jsou klidnější, nehledají kocoury, jsou naprosto spokojené. A to samé platí o kastraci kocourů. Toto je prověřená praxe. Chci tím říci, že opuštěných koťat je každý rok dost a dost a je zbytečné, aby ten kdo má kočku, jí ještě nechával koťata. Byť pro ně máte zájemce, mohli si tito zájemci odnést některé z opuštěných koťat.

ke kritice

(Lucie, 12. 7. 2007 19:54)

Bohužel se mýlíte v tom,že bych JÁ kočky množila!!! A rozhodně mě vůbec nebaví se na to dívat,jak trpí.Mrzí mě ta reakce na poděkování,které jsem projevila.Ta zodpovědnost byla na mém otci.Jedna kočka(velice divoká)zdemolovala ordinaci,utekla a vrátila se po měsíci zpět k chatě porodit koťata.Pan veterinář už není ochoten pro to cokoliv udělat,smutné :-)Kastraci nepodceňuju,je nutná,ale nejsem majitelka koček,ani zahrady na které jsou.Kočky jsou po minulém nevydařeném odchytu velice ostražité.Chtěla jsem jen pomoct těm koťátkům a kdybyste mě řekli NE,nebudu se zlobit.
Co se týká mojí kočky,je to čistě moje věc,co s ní udělám.Má šedá koťátka a už teď jsou zamluvená.Bývalá kočka po kastraci velice změnila povahu a myslím,že mi to za celý její desetiletý život neodpustila.Maky bude mít zatím antikoncepci.
Pokuď bude p.Maňasová ochotná mě pomoct při odchytu,budu ráda.Ale teď to asi nejde,když ty kočky kojí.
Paní Kochovou neznám,nevím,co s tím má společného.Psali mě lidi,kterým koťata dělají radost :-)

pro Lucii

(Marie Kmochová, 12. 7. 2007 13:09)

Domnívala jsem se že těch 15koťat bylo posledních a ty kočky jsou již vykastrované! Společným úsilím se nám je podařilo adoptovat, ale víte kolik je všude opuštěných koťat? Pro mě je určitě humánnější vykastrovat již zabřezlou kočku, než vidět umírat ty stovky malých koťátek, která mají svrab, hnisavá očička, atd. Kastraci rozhodně nepodceňujte. Pokud budete takto kočky množit, obávám se, že už se pomocníci nenajdou. Kastrujte, dokud je čas a ten je teď! Pokud Vám veterinář odmítne vykastrovat již zabřezlou kočku, najděte jiného, nebo ho poproste, ať si ta budoucí koťat adoptuje on. Děkuji.

k Lucii

(Elen Maňasová, 12. 7. 2007 12:14)

Děkuji za poděkování a dobrou zprávu o světlém kocourkovi.
Pro ostatní čtenáře: kastraci koček matek veterinář nálezkyně /Lucie/ odmítl provést, neboť byly ve vysokém stupni těhotenství. Myslím, že o této věci by Lucie mohla napsat více, neboť čtenáři neví, jaká je situace a já jsem věci přítomna bohužel nebyla.
Tolik k "mňoukání", které se znovu ozývá a netěší mne ani všechny, kteří pomáhali. Kastraci koček je nutné provést, ale musí být zásah včasný a spolupráce. Koťata pak budou umísťována v rámci běžné inzerce. Nerada bych organizovala zase celorepublikové SOS.
A poslední velmi podstatná věc a prosba k Lucii - zvedněte prosím hlavu a rozhlédněte se kolem. Všude je plno koťat, která umírají na ulici bez pomoci. Nechte Maky kastrovat, zvláště pokud si hodláte nechat kocourka :-(

poděkování

(teta Mici (Lucie), 12. 7. 2007 11:26)

Moc děkuji všem(hlavně p.Maňasové),kdo se mých nalezených koťátek ujal,stará se o ně a dělají jim radost.Strašně moc mě těší ty pozitivní komentáře. Sama jsem velkou milovnicí koček a kdybych mohla,budu jich mít alespoň pět.Teď máme 4 krásná koťátka a mamina Maky se o ně skvěle stará.Bohužel si žádné cizí kotě nemohu nechat,Maky je velmi dominantní a tak se těším,že nám zůstane alespoň jeden její kocourek.Díky záchraně koťátek už mám přezdívku teta Mici a děti mých kamarádek jsou neustále u nás :-)) Pro bílého kocourka už máme novou paničku,takže zbyla jen tříbarevná kočička...Bohužel se na chatě opět ozývá mňoukání,takže nás čeká velký úkol odchytit ty divoké kočky a nechat je vykastrovat.Jinak máme koťat milion !!!!
Ještě jednou všem moc děkuji.