Jdi na obsah Jdi na menu
 


Princezna Černovláska

Princezna Černovláska

 

Jaro prý znamená nový život. Bohužel také často znamená smrt. Smrt koťátek, která jsou prý ta nejkrásnější mláďata na světě, ale až příliš často jsou nechtěňátka. A stále jsou lidé, kteří své kočky nekastrují, ať již z pohodlnosti, nezájmu, neochoty vydat peníze, pocitu, že kastrace je proti přírodě, nebo možná přání si chvíli tato mláďata užít. Jen jich nesmí být moc.

Princezna Černovláska se narodila před několika dny jako jedno z pěti koťátek. Shodou okolností v tu dobu sháněla jedna kočičí máma kotě pro své známé a dostala kontakt na jistého majitele koťátek. Jednání bylo úspěšné, kotě bylo k dispozici, vlastně si mohla vybrat, které chce... Jen bylo vysloveno přání, aby si vybrala co nejdříve, aby ostatní nezadaná koťata mohla být co nejrychleji zlikvidována.

Jedno kotě už má svůj kratičký život za sebou. Zbývají čtyři, jedno půjde k oněm známým, dalším dvěma našli nové rodiny majitelé matky kočky. Nedokázaly jsme ukázat na to, které se stalo přebytečné. Řekly jsme, že máme zájemce i o to zbývající kotě, že ho rozhodně vezmeme. A začal nám odtikávat čas vyměřených 5 týdnů. Týden nám uplynul, zatímco jsme čekaly na novější fotky. Doufáme, že se nám podaří novou rodinu do té doby najít. Ani jedna z nás další kotě domů vzít nemůže. 

Koťata jsou vychovávána v domácích podmínkách, takže budou vymazlená a naučená tomu, co správná kočka domácí má umět.

Není třeba zabít draka na záchranu téhle malé princezničky. Není třeba přejít sedmero hor a moří. Jen nám pomozte najít laskavého člověka, který by byl ochoten dát této kočičí princezničce domov. Nenabídne kromě tlapky i půlku království, ale svou vděčnost a lásku. A proč princezna Černovláska? Musíte si jako ve správné pohádce vybrat tu pravou princeznu. Podívejte se ale na následující fotečku – tipnete si, která kočička tam má  „tmavé vlásky“? (Ostatní koťata, jak trojbarevné, tak to tmavší černobílé, jsou už zadané).

autor článku: paní Červenáková 

26. 5. 2009

Vidím, že dle komentářů, byl o Černovlásku velký zájem a blízká se jí na dobrý domov.  To je dobrá zpráva. Zařazuji ji tedy mezi umístěné kočičky.

Maňasová Elen, Brněnský Max - domov pro kočky

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotografie

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

princezna.....alias Ugly...

(Lufule, 7. 6. 2009 19:50)

....už mi spinká na klíně....a děkuje všem, kteří jste o ni projevili zájem ;)

princezna

(Jarka, 24. 5. 2009 20:54)

Milí přátelé,
až teprve nyní jsem si díky upozornění všimla vašich komentářů. Černovláska domov mít bude, našlo se hned několik zájemců, zrovna dnes jedna paní psala, že hledá kočičku do 3 měsíců a co nejdříve, umřela jim kočička při kastraci a jejich druhá po ní teskní - stejně jako rodina. Nevíte o nějaké? Černovlásku jsem navštívíla, snažila se ty lidi přesvědčit na kastraci, ale mají na podzim dva zájemce a další koťata, takže jen doufám, že se jich více nenarodí .... Jinak je jejich osud celkem jasný.

Princezna cernovlaska

(Ywetta, 23. 5. 2009 15:08)

Vezmu si ho,jsem z Brna,jestli je jeste k mani..Muj email ywettkho@gmail.com

To snáď nie...

(Barbora, 22. 5. 2009 20:02)

Dobry deň, odkaz na tento článok som rozoslala viacerým známym, nikto sa však neozval. Tí, ktorí majú zvieratá radi už majú po väčšine doma prezvieratkované, včetne mňa, bohužiaľ.
Mám ale dve poznámky - po prvé, majiteľ mačičky jedná protizákonne, všetci iste vieme, o čom hovorím (aj to, že na tento zákon každý kašle), ale ide o princíp.
Za druhé, ak má majiteľ zjavný úmysel mačiatko usmrtiť, rozhodne by ste mu ho mali odobrať. V niektorom z útulkov sa snáď ešte jedno miesto nájde. Je jasné, že mačičiek bez domova je viac než dosť, ale takáto "úkladná vražda" takpovediac pred našími zrkami je trochu moc.
Ak by ste dovolili vy, aby mačiatko takto skončilo, kto iný by sa potom vôbec pre to trápil...?
Držím palce, aby sa drobčekovi našiel pekný domov!

Proč brát živýmu stvořeníčku život???

(Morika, 22. 5. 2009 8:34)

Mám hodně ráda kočičky...a jednu už doma mám...ale druhou si už bohužel nemůžem dovolit(

Jsem zásadně protí zabíjení kotatek...je to živý stvoření které taky chce žít...každy si určitě řekne...´´vždyt je to jenom kočká´´,ale omyl je to miminko, miminko mámy kočky...

Představte si že žena porodí více jak 1-2 děti...tak si 2 nechá 1 dá do adopci...a ten zbytek zabje? Je to to samý co uzvířat...Jsme všichni Savci tak proč si ubližujem...!?

Když si rodina pořídí kočku tak musí počítat i s tim že dříve nebo pozde porodí kotatka...tak at kocicku vykastrujou,nebo at nepoustej ven...a bute to jen kocka v domácnosti...a když neudelj ani to ani to druhý...a ve výsledku se nespravným spůsobem zbaví kočičich miminek tak to sou bezcitní lide!

Nechci urážet...jen prosím o přemýšlení a uvažování...Nezabíjejte ty malilinký kotatka prosím...

Díky za přečtení, a převzetí této správy do svého srdce a hlavy...