Jdi na obsah Jdi na menu
 


O Vrkovi, Sykovi a princezně Leontýnce

Ač by se to mohlo zdát, o pohádku tu nepůjde. Alespoň o pohádkový život ne. Koťata Vrk, Syk a Leontýnka se narodili na ulici Vranovská v Brně, s dalšími mnoha koťaty, někdy v říjnu roku 2009. Na zámku taky nežili, kdo zná tuto lokalitu, dokáže si mnohé představit. Smutné, polovybydlené domy, spousta nepořádku, a lidé, kteří v lepším případě o kočky nejeví zájem, v tom horším kočkám přežívání znepříjemňují.
Koťata byla odchycena během měsíce února 2010. Na místě bylo dvacet koček, které byly ohrožovány na životě. Několika koťatům byly vypíchány oči. Vrk, Syk a Leontýnka tedy s lidmi zatím žádnou dobrou zkušenost nemají, není se co divit, že jsou obezřetní. Také se hodně nacestovali, u paní, po odchytu na sklopnou klec byli tři týdny, u mě zatím 10 týdnů. V plachosti děláme drobné pokroky, koťata přijdou k jídlu, i když jsem v místnosti, nechají se pohladit (ale vždy to náležitě osyčí) a v noci prohánějí chrastící míčky a myšky.
Dejte šanci plachým kočkám. Zaslouží si to. Věřím, že trpělivým přístupem lze časem získat jejich náklonnost a sledovat změnu plašánků ve vrnící kamarády bude přínosem.
Koťata jsou celkově zdravá, s velkou chutí do života, odčervená, očkovaná trojkombinací, kastrace Leontýnky bude provedena 27. května. Nabízím nejlépe do bytu jako společníka k nebojácné kočičce či kocourkovi, nebo i k domku se zahrádkou v bezpečné lokalitě.

autor textu: Jana Závodníková

Kontakt: Jana Závodníková, tel. 775 32 87 95

Koťata našla domovy.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Vrk, Syk a Leontýnka - kočičky z Vranovské

(Jana Závodníková, 26. 4. 2011 13:00)

Vrk, Syk a Leontýnka byli umístěni do Azýlku paní Stejskalové ve Velkých Pavlovicích.