Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kocouři Macík a Smoky

27. 1. 2010

Macík a Smoky tvoří v depozitu demoliční dvojku, které při hrách není nic svaté. Macík je starší /narozen asi 05-06/2009/, ten rozumnější a přemýšlivější z dvojice. Smoky si ještě plně užívá kotěcího věku/narozen asi 07-08/2009/, jeho energie a invence nezná mezí. Při příchodu do depozita se rozhodl jej vymalovat na zeleno a tak také udělal :-) Postačily k tomu čtyři packy a kyblík s barvou. Zda mu Macík pomáhal, to nebylo a není jasné, neboť slečna depozitářka již přišla domů k dokonané práci a jistě může podat autentické informace o uklidňujícím účinku zelené barvy na lidskou psychiku.   

I z fotografií je patrné, že jsou kluci sepjatou dvojkou a tak se je pokusíme umístit do nového domova spolu nebo každého do domácnosti s kočičím kamarádem. Rozhodně by nikdo z nich neměl odejít do domácnosti bez zvířete. Toho by nový majitel brzy litoval :-) Kluci maji opravdu dost energie pro hry a chuť objevovat nové. Jsou zvyklí na živou a velmi tolerantní domácnost, kde vedle dvou starších kočiček jsou také dva psi. Zatím jsou oba zvyklí jen v bytě s přístupem ven volierou.

Oba odčerveni, testováni FeLV a FIV negativní.

22. 3. 2010

Oba kocourci odejdou koncem týdne společně do nového domova.

3. 5. 2010

Přidávám pár fotek z nového domova obou kluků. Tito dostali i nová jména - Mak /dříve Macek/ a Mouk :-) /dříve Smoky/

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

tak to jsou super zprávičky!

(Petra, 4. 5. 2010 10:08)

ať se mají kluci moc dobře.

správně

(lucka f, 3. 5. 2010 22:33)

správně je to Mouk a Mák :)

já jen dodám,

(Elen M., Brněnský Max, 3. 5. 2010 17:56)

že máti Smokyho je v pořádku, čeká ji první rok bez bříška a koťat. V lokalitě se ale i tak objevil kocourek, asi půl roku starý, který vypadá jako Smoky kotě, tzn.bílošedý, a přivedl i sestru mourku. A tak nás zase čeká práce, ačkoliv v lokalitě kastrujeme stále již několik let. Také si tam minulý týden našla cestu vyhladovělá těhotná micka, zatím plachá. Jakmile jde o jídlo, je jako žralok, chudák se snaží mezi kočkami v místě urvat, co se dá, aby uživila sebe i koťata v bříšku. Dostala pracovní jméno Gabina mourka, neboť jakoby z oka vypadla kočičce, která je teď u nás v léčení. Ostatně ta je zbarvením Whiskas a tak pokud má někdo na tuto barvu spadeno, bude snad doufám brzo v nabídce. Gábina Whiskas má totiž zatím dost problémy s průjmem, nedaří se nám ji průjmu zbavit.
Lokalitu, odkud je Macík, se nám již také podařilo celou podchytit.

Dnes

(Lucka F., 11. 4. 2010 20:06)

Dnes jsem se u sestry pomazlila se Smokym a Macikem, maji se dobre, uz chodi po zahrade, papaji o sto set a mazli se :)

Oba jsou krásní

(Elen M., Brněnský Max, 28. 1. 2010 14:37)

a hlavně zdraví. Smoky má zvláštní zbarvení, černo-modro-šedé, je hodně tmavší než jeho maminka. Ta se nám po kastraci a také zimním obdobím zakulatila, vypadá velice pěkně. Každý den chodí na krmící místo společně s ostatními kočkami, nechá se hladit a tak máme možnost pravidelně kontrolovat její stav. V lokalitě, kde žil Macík, je situace zcela jiná, kočky hubené a vypadají nezdravě. Příčinou je to, že se o tyto kočky asi nikdo nestará, žijí jen z toho, co si chytí či najdou. Pokouším se nedaleko /žijí na soukromém pozemku, kam nemám přístup/ vytvořit krmící místo a jednu kočku po druhé vzít na vyšetření a podle stavu na kastraci.

kluci

(Vladka, 28. 1. 2010 9:27)

...no to nám Smoky pěkně vyrostl a "vybarvil" se...jak po stránce povahové, tak skutečně co do barvy kožíšku :-)) A předpokládám, že Macík je ono "bezproblémové" kotě z fotky v článku o Zrzíkovi?!?? Jestli mám pravdu, tak taky pěkně povyrostl :-)

Krásné fotky!

(Petra, 28. 1. 2010 7:30)

Doufám, že se podaří brzy najít nový domov, kde budou moct oba dva ukázat "co v nich je" :-). Krasavci!