Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kočička Babetka

12. 1. 2010

Asi rok stará tříbarevná kočička, nalezena 08/2009 se svými třemi koťaty u obchodního centra na sídlišti Bystrc. Po odchytu koťat v září a listopadu 2009 se začala zdržovat před jedním panelovým domem, kde u popelnic lovila suché rohlíky a běhala za kolemjdoucími. Komunikativní, ale obezřetná. Odchycena během největších mrazů 12/2009. Odčervená, odblešená, očkovaná trojkombinací, testy FeLV a FIV negativní. Kastrace plánovaná na 02/2010.
Babetka si asi kotěcí věk příliš neužila, protože si to teď značně vynahrazuje. Vypadá jako pravá dáma, ale při hře se zapomíná. Vzhledem ke své tělesné stavbě má raději tzv. „ležící hry“ a běhá spíše na krátké tratě. Velice ráda baští. Není vybíravá. Pro pohlazení si na klín nevyskočí, ale při přídělu jídla se otírá svému člověku o nohy. Při vlídném mluvení a mírném jednání se nechá ráda pohladit. Je komunikativní, vrká a bublá. S ostatními kočkami se snáší dobře, je vůči nim spíš submisivní. Může být dobře společnicí pro druhou kočičku, stejně jako rozmazlovaným jedináčkem. V bytě si zvykla rychle, spolehlivě používá záchod (i s kočičími dvířky). Vzhledem k tomu, že její oblíbenou aktivitou je koukání z okna, nabízím ji nejlépe do bytu se zasíťovaným balkonem, nebo do domku se zabezpečeným výběhem.

17. 4. 2010

Babetka našla domov.

26. 5. 2010

Vkládám několik fotek z nového domova kočičky Babetky, kterou zachránila slečna Závodníková. Nová majitelka Babetky píše:

"Babetka už je úplně v pohodě, nechá se hladit, už se i sama přitulí, spokojeně přede. Je správně žravá - ale to jsou oba, nemají si co vyčítat, jsem ráda, když jim chutná. Spolu jsou skvěle sehraní, hrají si, okusují, honí - to je někdy opravdu "hustý", když jsou v plném zápalu, popichuje buď Babeta, za chvilku zase Mikeš, ocasy mají naježené - no správné šelmy. Taky se vždycky bavím, pokud jsem svědkem jejich chození na záchod. Ať už tam vleze ten či ten, tak ten druhý hned jak slyší hrabání, odněkud přiběhne a "asistuje" u dveří záchodu, případně občas i téměř nakukuje dovnitř, dokud ten druhý nevyjde. 

Těch pár fotek z terasy je foceno dnes dopoledne, kdy je konečně pěkně a kočky toho plně využívají. Sluní se, běhají a jsou náramně spokojené."

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Babetka

(Jana Závodníková, 16. 4. 2010 7:59)

Babetka dne 9.4.2010 odešla do nového domova do Řečkovic, za kamarádem Mikeškem. Hodně štěští Babetko!

Babetka

(Závodníková, 22. 2. 2010 12:00)

Kočička podstoupila dne 5.2.2010 kastraci, vše proběhlo vpořádku. Babetka je moc statečná a hodná, sama si již přijde pro pohlazení. Stále čeká na nový domov.