Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kočička Adi Straka z Merhautové

2. 10. 2007

Adi je jedním z koťat nalezených na ulici Merhautova v Brně. O tuto malou prcku jsem měla největší strach, neboť její stav byl velmi špatný. Nejen podvýživa /při nálezu vážila 0,5 kg, při předání do depozita paní Leix měla tato tehdy skoro tříměsíční kočička stále jen 0,9 kg/, začervení, zablešení, izospory a svrab, ale dehydratace, celková slabost, rýma a zánět střev. Byla nejmenší a nebylo jasné, zda přežije pouhé odčervení Banminthem.

Od prvního okamžiku se cpala jako nezavřená a předloženou krmi si dokázala náležitě bránit. Stejně jako ostatní s ní nalezená koťata si prošla dlouhou léčbou a dá se říci, že zvládla vše lépe než její větší kolegové /kocourek Burt a kočička Shelly stále v léčení/.

Do dočasné péče paní Leix odešla společně se sestrou Norou a já paní Leix a jejímu muži za jejich zaopatření a péči moc děkuji.

Zde je již charakteristika z pera pečovatelky.

Strakatá kočička tricolor se měla původně jmenovat Adi, jako zkratka od slova africké dítě – protože takový dojsm vzbuzovala v prvním období po nalezení. Domlouvala jsem se s paní Maňasovou na převzetí jedné kočičky, ale po přečtení článku o koťatech z Merhautovy ulice rozhodla jsem se vzít ještě druhou právě na „vymazlení“. Padlo na strakatou kočičku, protože vypadala opravdu bídně. Po dvou měsících strávených mazlením, hraním a baštěním dobrých věcí se malinkatá hubeňoučká Adi změnila v rychle rostoucí a veselou Straku. Zdá se, že období nemocí má už definitivně za sebou. Nyní je to naprosto normální, zdravé a bezproblémové kotě, které sní rádo cokoliv mu dáte, je šťastné ve společnosti lidi a živě a neúnavně reaguje na každou novou hru a hračku. Bude jí dobře zároveň v bytě (je velice čistotná), jak i v domě se zahrádkou. Nerada je sama a není dominantní, takže domácnost s jinými zvířaty ji určitě bude vyhovovat. 

Narozena na přelomu května a června 2007, odčervena, očkována, FeLV negativní.

Kontakt: brnenskymax@seznam.cz, tel. 603504660

Odkazy k tématu:

/fotoalbum/hledaji-domov/kotata-z-ulice-merhautova


24. 1. 2008

Adi našla domov v Brně. V nové domácnosti má i kočičího kamaráda.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Poklona zachráncům

(Markéta, 3. 10. 2007 15:46)

Proměna je opravdu neuvěřitelná. Ještě kdyby si tak holky někdo vzal obě. Vypadají spolu moc spokojeně:-) Jsou nádherné!

Zázrak

(Alena, 3. 10. 2007 13:42)

Jedině takto se dá nazvat to, co se s jedním ze zachráněných koťátek stalo. Slečna Adi Strakatá je opravdu moc krásná, nenapsat, že je to jedno z koťátek z Merhautové, nepoznala bych ji. Nosánek je téměř výstavní. A vypadá opravdu spokojeně. Jsem moc ráda, že se za pomoci dobrých lidí - pečovatelů poradřilo i tyto koťátka zachránit a vymazlit. Doufám, že za špatné začátky svého života zapomenou. To, jak sestry Adi a Nora v současné době vypadají, je opravdu zázrak. Když se ohlédnu za dobou, kdy jsem je našla, jsou vážně k nepoznání. Bylo by škoda je ponechat napospas přírodě ...