Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kocourek Chlupáč

Kocourek Chlupáč žil životem toulavky. K nám se dostal na žádost krmičů, dlouho kulhal na zadní nohy a nedařilo se jej odchytit. 

S Chlupíkem byla odchycena další kočka na kastraci a u té byl zjištěn pozitivní test FeLV. Další týdny nás FeLV dost zaměstnala.

Chlupáš je mazlivý a jeho testy opakovaně negativní. Vracet jej do místa, kde je riziko nákazy, při jeho povaze a celkovému designu J nám připadalo zbytečné, snad má šanci najít bezpečný domov.

Povahou zlobivec a strůjce diverzních akcí, spolu s Drakem převrátí pokoj během chvíle naruby. Když mě nevidí, to jsou sto zbořit pokoj, jakmile stanu ve dveřích, chovají se jako neviňátka. Učí se rychle. 

Chlupáč byl plný parazitů, měl průjem, v srsti vydrbaná místa. Má za sebou několikeré odčervení, léčí se antibiotiky a je již po kastraci. Testy FeLV a FIV negativní. 

Po očkování bude moci do nového domova.

Rád se mazlí, nechá se vzít do náručí, ale je to pro něj novinka. Myslím, že v bytě s další kočkou bude spokojen a rád bude objevovat všechny výhody klidného života v bytě. Má rád jídlo, vyhovuje mu zaopatření a klid. 

Potřebuje čas, aby si zvykl na nové podmínky, zajištěný byt proti úniku, pozorného a zodpovědného majitele. Byla by škoda, kdyby se dostal ven a jeho život by se vrátil opět do kolejí toulavé kočky. 

Narozen asi 2011, kastrován. 

Návštěvu možno dohodnout na brnenskymax@seznam.cz, Maňasová Elen

 

Fotografie