Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nemocná kočička s FIV

6. 5. 2010

Vkládám pár fotek nemocné kočičky. Ačkoliv nejí sama, krmím ji stříkačkou po 10 ml každé dvě hodiny, její stav se mi podařilo stabilizovat, dobře dýchá, má zájem o okolí, je v dobrém vyživovém stavu. Více informací přinesu během čtvrtka, právě se mi totiž podařilo smazat krátký článek o ní  a tak proto alespoň pár fotek a krátká zpráva. 

Na fotkách se tváří vystrašeně, není na lidi zvyklá. Za fotky se omlouvám, je těžké jednou rukou držet micku a druhou fotit sebe a kočku.

12. 5. 2010

Micka dnes dostala vlastní pokojík. Díky své nemoci nemůže mezi ostatní kočky, musela by dožít v kleci. A tak jsem vyházela vše z malé skladovací místnosti, místnosti, kde bylo krmivo, stelivo, léky, pelechy a další potřebné věci. Micka má i slušný výhled z okna a dostatek slunka /okno je na JZ/ a několik pelíšků na regále, kde byly konzervy. Pondělí a úterý jsme měli krizi, rozhodla se, že nebude jíst a umře. Odmítla jsem toto její přání respektovat. Dnes to bylo trošku lepší. V novém pokojíku vše prošmejdila a proti jídlu sic protestovala, ale přestala na mne hrát :-) komedii s blinkáním. Referát o ostatních nemocných teď nepodám, je půl jedné v noci, čeká mne ještě polapení divokého kocoura, který musí zítra na veterinu a další adeptky, se kterou to snad půjde snáz. Pak budíček v sedm ráno a směr Brno, návrat kolem půlnoci. Je to již třetí výlet na veterinu tento týden, a tak už ani nevidím na obrazovku :-)

14. 5. 2010

Včera jsem přijeli domů kolem 24.hodiny a smečka dala jasně najevo svoji nespokojenost - co místnost domu, to žádostivé oči. Zdeněk se nám pomstil zvracením s krví a tak jsme kolem druhé ráno řešili jeho problémy, zcela posrán byl Slečinka, který neudrží stolici, nemluvě o kočkách po kastraci, které si v pelíšku behěm dne vždy udělají neskutečný nepořádek. A před kočkami ani neutečete ven, neb tam čekají venkovní strávníci, jejichž počet se za dobu našeho pobytu zde úctyhodně rozrostl. Fungujeme jako místní non-stop občerstvení a ošetření.

Tento týden nejsem se sebou spokojena, žádný s akutních odchytů se nezdařil. Těhotná a někým vyhozená kočička stále běhá venku, budeme muset nejprve odchytit rušivého a agresivního kocoura, pak micku, která to potřebuje. Pro tuto hledám pečovatele, člověka, který může poskytnout kočičce místo a svůj čas. Veterinu a krmivo zajistím, koťata umístíme a matka pak přejde zpět do našeho depozita a bude umísťována. Umístění dospělé kočičky je problematičtější, s koťaty nikdy problém nebyl, pokud nejsou divoká. Jak řekneme, tak také uděláme, dobrovolník nemusí mít strach, že mu kočky zůstanou na krku :-)

Nepodařilo se také odchytit kocoura, který velmi hubne. Nejprve jsem si myslela, že za tímto jeho stavem jsou ledviny či infekce, ale z jeho pozorování si spíše myslím, že půjde o špatné zuby. Kocour se ale škaredě předvedl, já hloupá jsem jej nechtěla stresovat odchytovou výbavou a tak mám poničenou ruku a kocour pláchl. Samozřejmě věc tak nenechám, dávám dohromady fikaný plán na jeho polapení. Výsledkem tohoto týdne jsou jen čtyři kastrace, ošetření jednoho kocoura s abscesem po rvačce a jedna micka, které bylo nutno vytrhat všechny zuby. Micka se zotavuje dobře.

Zdeněk dnes již krev nezvrací a dokonce se najedl. Kočička s FIV se chová stále stejně, musím ji krmit, ale pije trochu sama a ráno vyrobila malý bobek. Má trochu problémy s levou zadní nožkou, myslím, že jde o problém oběhu či neurologický. Potřebovala by alespoň sono, ale máme strach ji převážet. Často ji škádlím a nutím chodit, ona by nejraději stále jen ležela a tak jí musím nějak zvednout náladu :-) a nutit k akci.  Mám zásadu, že před mickou, která je neléčitelně nemocná, která mi umírá, zásadně nesmím být smutná a nebrečím. Ať děláte cokoliv, maximem vašeho usílí je to, že se nemocná kočička cití o trochu lépe, že je s vámi ještě tento den, ale nevíte, co bude zítra. Víte však, že šťastný konec to nemá a situace se může obrátit kdykoliv. Pak je těžké příležitostně nesmutnit. Žádná z koček však net nečte a tak to můžu napsat sem. Lépe se mi pak hledá optimální cesta neznámými končinami.

Tento týden jsem měla zvláštní telefonát. Volala paní, která si od nás vzala kocourka v 2.pol. 90. let. Říkali jsme mu Pipin. Drobný mourek přišel na svět na ulici Josefská v mistě, kdy byl dlouho výkop kvůli budování podzemních kolektorů. Byla to doba, kdy v Brně nebyl útulek, kastrace kočky byla týráním, aktem proti přirozenému stavu věcí a jakékoliv počiny pro blaho toulavých zvířat byly veřejnosti podezřelé a pochybné.

Pipin byl divokým klukem ulice a pro mé dobré úmysly neměl pochopení. Dlouho mi odolával až jednoho dne...Šla jsem z přednášky a měla jsem trochu času a tak jsem si řekla, že se podívám v netradiční době na místo odchytu. Ačkoliv bylo na staveništi živo, Pipin byl na place a pohrával si s kamínkem. Tak jsem mu začala házet další a blíže a blíže ke mně. Lapnout a nepustit za žádných okolností, zdařilo se. Akce byla spontánní bez jakéhokoliv vybavení, byla jsem tedy notně dokousaná a toto temperamentní kotě bylo nutné dopravit do bytu asi 500m vzdáleného, kde by mi známá půjčila přepravku. Kotě řvalo a hryzlo o život, moje ruka krvácela, lidé se otáčeli, ale to nevadilo do chvíle, kdy se vynořily na obzoru dvě policistky. Neměla jsem obavy o sebe, ale kousavé kotě je "vzteklá kočka tzn. trpící vzteklinou a ohrožující veřejnost". Moje ruka notně krvácela a tak jsem opatně, aby kotě nepláchlo, svojí krví opatlala kotě jak to jen šlo a blížila se k policistkám. Ty projevily spoluúčast nad  kotětem, které právě asi utrpělo úraz a možná i šok a já jej nesu k veterináři...snad jej ještě stihnu zachránit a bude chudáček v pořádku :-)

16. 5. 2010

Micka se včera a dnes dokonce sama najedla. Dnes je více aktivní, vyžaduje mazlení, stále se přede mnou prdelí a to tak, že v zápalu vášně spadla i s pelíškem z poličky :-) V pokojíku jsem museli přitopit a tak si přisedla k topení. Teď dělá obchůzku pokojíku a kouká přes sklo ve dveřích na kočky

Při krmení včera večer v Brně jsem se opět pokusila dostat blíže k těhotné kočičce. Agresivní kocour její důvěru dost podlomil. V místě se navíc objevil velmi zanedbaný kocourek, dlouhosrstý zrzavobílý, ale v hrozném stavu. Mňoukal na mne a žadonil o jídlo, udržoval si ale odstup tři metrů ode mne a samozřejmě především od místních koček. Ten by ošetření u veta potřeboval, je hubený, kulhá na zadní nožku, celkově vypadá jako nezdravá a velmi nezadbaná kočka. A to si myslím, že jde o kocourka do jednoho roku stáří. Nikdy jsem jej v lokalitě neviděla, možná jej někdo vyhodil, možná si někdo pořídil atraktivní kočku a pak se o ni přestal starat.

Přikládám pár fotek z dnešního večera. Fotky jsou mizerné, ale velmi významné - kočička s FIV na nich sama jí :-) Tentokrát se jí zalíbila bohatá omáčka kapsiček Felix, které věnovala paní Korbičková. Moc děkujeme.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kočky v krmících lokalitách za deště nepřišly ke krmení a tak z odchytů nic nebylo. Práce byla i tak, museli jsme vyspravit boudičky na misky z jídlem, do mnohých si našla cestu voda.

17. 5. 2010

Další důležité fotky - micka se sama najedla a pak se začala čistit :-) Od počátku léčby je to poprvé.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

25. 5. 2010

Vkládám pár aktuálních fotek Emči, kočičky s neléčitelným onemocněním FIV.

Obrazek

Obrazek

1. 6. 2010

Přikládám foto dnes odchyceného kocourka s bolavou přední a zadní levou nožkou. Srší nadšením :-) Fota ostatních koček až zítra.

Obrazek

 

Fotografie

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Kocourek se zraněnou nožkou

(Elen M., Brněnský Max, 25. 5. 2010 17:40)

se dnes objevil, ale nožku nosí, vůbec na ni nedošlápne, nožka je oteklá. Domlouvala jsem mu, že se má nechat chytit, že mu pomohu, ale měl strach, stále si udržuje odstup dva metry. Smutné je, že toto zvíře má majitele, kterému je jeho osud lhostejný. Kocour buď přežije nebo taky ne....Pak nám možná majitel do depozita zavolá, že chce nového myšilova :-(
Pokusím se v dalších dnech kocourka chytit, odchytová klec již je připravena.

info pondělí

(Elen M., Brněnský Max, 24. 5. 2010 20:10)

Pondělí je v našem depozitu takovým sanitárním dnem. Je nutné vyčistit a umýt šedesát záchodků, vysát pelíšky a deky, umýt podlahy, umýt zaprskaná okna. Pokojík JV, kde jsou kočky nečistoné, ten by zaměstnal jednoho člověka denně.
Bílozrzík čurá a kadí pod sebe. Výsledkem posledních čtyř hodin je vyčištění jeho pelíšku, pokus o nakapání do uší a aplikace očervovací pasty. Pak mu již došla trpělivost. V bobcích má články tasemnic. Uši zanícené od dlouho neřešeného svrabu, celé uvnitř zkrvavené, musí jej to hodně štvát a bolet. V jídle snědl antibiotika, což je velmi dobré. Starosti mi dále dělá mourek, který v sobotu v noci přišel s bolavou přední nohou. Nebyla k ruce klec, teď zase není mourek. Mám o něj strach, zda někde neleží s horečkou, v bolestech,... Nemohl na nožku vůbec stoupnout, bohužel si udržoval odstup dva metry.

info víkend

(Elen M., Brněnský Max, 24. 5. 2010 15:03)

Běhen víkendu nebylo mnoho času na info. Sobota byla dnem vypouštění koček po kastraci, dalších pokusů o odchyt těhotné micky, odvozu odpadu do ekodvora a do pronajatého kontejneru, opravami děravých oken. Kočička s FIV se drží, řekla bych, že její stav je teď dobrý. Kočička, které jsme museli vytrhat před časem všechny zuby, se také začala lepšit. Její rekonvalescence bude trvat déle, neboť dolní čelist je silně poškozena. Běhen víkendu nás potrápil Zdeněk opět zvracením s krví a průjmem s krví. Musel začít brát další léky. Opakované pokusy o odchyt těhotné micky zatím selhávají, odchytit selektivně jednu kočku z patnácti, není jednoduché. Přiznám se, že mne to včera již dost otrávilo. Nedělala jsem si ani iluze o jednoduchosti odchytu bílozrzíka, který se v místě nedávno objevil. Včera se mi to však nečekaně povedlo, kocourek již je v depozitu. V noci jedl, ale vypadá vůbec nedobře. Vyhublý, špinavý, plný parazitů. Doufám, že pro něj není již pozdě. Byl to kdysi krasavec - dlouhá srst, bílozrzík, krásné velké milé oči, ale teď hodně utrápené a smutné.

Beseda

(Elen M., Brněnský Max, 19. 5. 2010 21:17)

Bylo to příjemné setkání se žáky 5B ZŠ na Bakalově nábřeží. Měla jsem za úkol dětem nastínit, jak to chodí v soukromém depozitu, že se péči o kočičky věnujeme po práci, ze svých vlastních finančních zdrojů a za pomoci dárců, vysvětlit jim, jak to s kočičkami po příchodu do depozita je. Snad se mi úkol zdařil, hlavně za pomoci paní učitelky Kuckové. Po mé úvodní řeči většina času patřila otázkám dětí nebo jejich vyprávění. Děti přinesly ze svých domovů deky, ručníky, textil, krmivo pro kočičky a toto věnovali našemu depozitu. Fotografie pořizovala paní učitelka, já pořídím fota v depozitu a všechny fotografie pak najdete na našich stránkách.

urcite!

(Vladka, 19. 5. 2010 16:36)

..jen skoda, ze kocky to neumi :-) Myslim to chvaleni :-))) To bychom se dozvedeli veci! :)
Jak dopadla beseda s detmi?

Obě jsme šikulky :-)

(Elen M., Brněnský Max, 17. 5. 2010 23:49)

Někdy se člověk musí pochválit sám :-) :-)
Dnes jsem ošetřila jednu místní kočičku s opuchlou tlamičkou. Uvidíme, jak zítra, rozhodně bude veteriny
třeba, nebyla jsem sto zjistit, proč má pravou část tlamičky upuchlou, je zde přerostlá dáseň a poměry pod ní bez narkozy nejasné. Za hodinu od aplikace léků radostně přiběhla.
Zítra se pokusím o odchyt, ve středu beseda s dětmi v jedné škole v Brně, a pak do večera veterina. Děti ve škole donesly nějaké věci pro kočky. Další den jim bude prezentována odchytová technika v policejním útulku v Brně. Jsem zvědavá, jaké otázky mi děti položí.
Karamelka se má dobře. Kočky na sev.Moravě se již nechají pohladit novou majitelkou. V současné době je postatná i ta informace, že bydlí mimo jakýkoliv vodní tok.
I naše depo je na kopci, přiznám se, že situace, kdy si hasiči sdělí, že si mám zbalit nejnutnější a jít, je pro mne nepředstavitelná.
U nás se voda projevuje tak, že teče do domu okny a to proudem. Před 14 dny jsem do pokojíku koček v horní části domu přiběhla pozdě. Celá místnou byla jedno jezero a navíc, šlo o bahno, to jak se smíchalo stelivo s vodou. Bylo kolem osmé večer, vyhnala jsem všechny kočky a uzavřela místnost,a sklenářským tmelem jsem se snažila venkovní stranu oken na kritických místech ucpat. To vše za deště. Škoda, že mne nikdo ze sousedů nenatočil na video. Třeba by mne pak dávali ve Stahováku :-)

:-)

(Vladka, 17. 5. 2010 23:02)

sikulka, krasny pokrok!!!

O Karamelku

(Elen M., Brněnský Max, 11. 5. 2010 0:00)

strach nemám, paní má již jednoho plachého trumberu od nás. Kočičky na sev. Moravě si zvykají pomalu, je to pro ně šok, byly zvyklé jen venku, bez kontaktu s lidmi. Paní má ale trpělivost a je zkušená.

Moc

(Lenka K., 10. 5. 2010 21:37)

držíme palce a tlapky, aby stav byl alespoň stabilní a vše se udrželo.
Mám radost za umístněné kočičky, hlavně Karamelku !

víkend

(Elen M., Brněnský Max, 10. 5. 2010 0:06)

Kočička s FIV se drží a já s ní. Během víkendu jsem se pokusila experimentovat, kdy jsem jí snížila dávky některých léků, abych věděla, jak se bude chovat. Měla jsem obavy ze zvracení a zhoršení stavu, ale zatím k ničemu takovému nedošlo. Micka se dobře necítí, ani nemůže, je přece vážně nemocná, ale její stav je stabilní. Od zítřka zkusíme jiný, pro mne pracnější, ale pro micku volnější režim a uvidíme, jak se její nemoc bude vyvíjet.
O víkendu odešla Karamelka do nového domova do Brna a jedna kočička a kocourek na sever Moravy. V sobotu u nás byla vzácná návštěva manželů Kuběnkových, kteří přivezli materiální /granulky, vitamíny, deky, prošívané deky, závěsy/ a finanční pomoc. Moc děkujeme.
Děkujeme také manželům Pazderovým za dvě křesla a matrace pro kočky.
O víkendu jsem se pokusila také o odchyt kočičky, která by akutně potřebovala kastraci, ale bohužel se nezadařilo. Slibnou akci překazil kocour, který na kočku i mne zaútočil ve chvíli, kdy jsem kočičku držela a již chtěla dát do přepravky.
Z dalších nemocných koček je na tom nejhůře kocour Slečinka, který neudrží stolici a Gábina Whiskas, jejíž průjem odolává jakékoliv dosavadní léčbě. U domu od soboty léčíme kocourka, který ve rvačkách pořídil absces a to na hlavě, ale nechal si ránu vyčistit a dostává antibiotika.

kočička

(Elen M., Brněnský Max, 6. 5. 2010 13:17)

Dnes ráno snědla 30ml na jeden zátah a v noci vyrobila bobek :-) Je v dobrém vyživovém stavu, stav jejích jater a ledvin je podle krve dobrý, ale FIV jí bere chuť k jídlu. Ke všemu čichne a vypadá to, že už už bude jíst....a nic nebo jen trošku. Potřebovala by prostředky na povzbuzení imunity, ale ty jsou drahé.

Držím palce

(Martina N., 6. 5. 2010 12:14)

a moc obdivuji.