Jdi na obsah Jdi na menu
 


drobeček Kristýna

10. 5. 2007

Kristýna je kočičím drobečkem. Ačkoliv je šest let stará, vypadá jako kotě. Toto droboučké něžné stvoření rádo spí v posteli a to nejlépe místo vašeho polštáře. Je velmi kontaktní, přítulná a mazlivá. Své postavení mezi kočkami si dokáže prosadit. Vyrůstala v bytě společně s majitelkou a sedmi kočkami do doby než je všechny majitelka opustila. Je velmi nenáročná, bezproblémová a velice jí schází lidská pozornost, pohlazení a individuální péče. Bude mít štěstí?

Narozena v květnu roku 2002, kastrovaná, FeLV a FIV negativní.  

Příběh kočičky Kristýny najdete zde:

/clanky/pribehy-z-naseho-depozita/jeden-z-pribehu-13_komnaty

19. 2. 2009

Bohužel musíme oznámit smutnou zprávu - Kristýnka v noci na 19. 2. zemřela. Trpěla více jak rok chronickými problémy, ke kterým se v poslení době přidalo selhání ledvin. Snažila jsem se, ale bohužel jí nebylo z jejích problémů pomoci. Alespoň ji již nic netrápí. Byla již chorobou velmi vysílená.

Omlouvám se tím, že naše stránky nebyly v posledních dnech dostatečně aktalizovány, že jsem zatím nezveřejnila vyúčtování  a příspěvky na operaci kocourka Murriho. Vše je nachystáno, jen na věc opravdu nebylo času.

Děkuji za pochopení.

Elen Maňasová

 

Fotografie

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

ke kocourkovi s bolavým uchem

(Elen Maňasová, 22. 2. 2009 23:11)

kocourka se mi dnes podařilo chytit.

Kristýnka

(Elen Maňasová, 22. 2. 2009 22:11)

Já o smyslu nepochybuji a pokud mé vyprávění budí tento dojem, pak je to spíše produkt několikadenního soužití s kočičkou, která Vám pomalu odchází.
Musíte se s ní sžít, aby jste jí neublížil,aby jste ve správný čas pochopil, že trpí,... Když zemře, odcházíte s ní a k realitě se zvedáte pomalu. Tedy alespoň já. A myslím, že je to tak poctivé.
U mne se záchrana koček neřídí toliko city a ideály. Když půjdu ulicí a nedaleko zkolabuje člověk, půjdu a pomohu a to ne pro svůj starý dluh, osobní pocity a emoce, prostě proto, že to potřebuje. A právě proto nechápu, když mi někdo zavolá, že mu pod balkonem sedí zraněná kočka a tento člověk nic neudělá, "protože už doma jednu kočku má a chodí do práce".

A právě proto ...

(Aga, 22. 2. 2009 15:09)

má smysl jít dál, pro ty další, co nás potřebují.
Protože v jejich očích vidíme ty, co nás opustili.

Kristýnka

(Elen Maňasová, 21. 2. 2009 22:54)

umřela v mé posteli. Zůstala jsem s ní v posledních dnech doma, kapačky nebyly možné a tak jsem s ní zůstala doma a po 5ml jsme se snažili spolu jíst a pít. Hlavně jsem se snažila kontrolovat, aby netrpěla. Každý, komu odcházela kočička při dlouhodobé nemoci, ví, o čem mluvím a že se to popsat nedá.
U každé kočičky, která odejde, máte pocit viny, dluhu, přemýšlíte, co vše jste mohl udělat jinak,... Ty pocity, okamžiky, obrazy žijí dál s Vámi.
Kočička s nádorem se včera večer náhle zhoršila, cítila jsem změnu již v pátek odpoledne a běžela k veterináři pro léky. Již v noci bylo lépe a najedla se :-)
Zítra se pokusíme odchytit kocourka, který stále chudák čeká na resekci ucha, bohužel vždy je nějaký jiný akutní případ a tak na řešení jeho problémů nejsou peníze. Z ucha mu již teče hnis, musí jej to bolet, ale chytit se nenechá. Máme na něj vymyšlenu malou lest, snad se lapí, držte palce. Už by pomoc opravdu potřeboval.

Kristýna

(Marie Kmochová, 20. 2. 2009 22:49)

Byla to krásná číča. Vím ale že jsme ji stáhli z inzerce kvůli jejím zdravotním problémům. Ať je jí kočičí nebe lehké! Když není život k žití, není to život, určitě jí je teď líp. Díky paní Maňasové za to, že u ní byla do poslední chvíle, to je pro všechny moc důležité, i pro zvířata.
Umřel mi malej pejsek když jsem byla v práci a dodnes si vyčítám, že jsem si ho nevzala s sebou, protože musel umřít sám. Ten pocit nikdy nezmizí.

Kristýna

(Elen Maňasová, 20. 2. 2009 12:48)

měla problémy již dlouho a to také komplikovalo její umístění. Manipulace s ní bylo dost špatná, nebyla ochotna spolupracovat a tak třeba nebylo možné se jí vůbec kouknout do tlamičky v průběhu léčení. To je dost závažná věc, neboť pak se Vám průběh léčení a stav Kristýny těžko posuzuje. Také dát jí injekce, bylo problém, musela by najít domov se zdravotní sestrou, nejlépe domov u veterinářky. Podat jí prášek bylo zcela nemožné. Zvláště v posledním roce jsme byli na veterině často a Kristýna byla pod stálou medikací.
V současné době bylo zjištěno selhání ledvin ještě u další kočičky a bohužel zhoubný nádor v břiše u jiné micky. Zrovna včera jsme promýšleli s veterinářkou, jak tuto kočičku chránit před bolestí, až se její stav zhorší. Také Bertíková zlobí, nechce sama jíst a krmení stříkačkou sabotuje. Dobrou zprávou je, že kocourek s podezřením na hepatitidu, kterého se nám nedařilo dostat do dobrého stavu a stále hubnul, při včerejší kontrole u veter. vážil 4kg!!! To znamená, že od posledního vyšetření v prosinci přibral 1,2kg!! Snad se tak konečně dostane do dobrého stavu, bude kastrován a pak nabídnut k adopci.

Kristýnka

(Lenka, 20. 2. 2009 12:32)

Tak to je mi moc líto, doufám jen, že už toto špatné období s nemocemi kočiček pro Vás brzy skončí.
Vždy jsem tajně doufala, když jsem Kristýnku inzerovala, že najde domov, škoda jí :(

Kristýna

(Elen Maňasová, 19. 2. 2009 20:43)

Od léta jsem ji musela krmit, denně jedno a/d stříkačkou. Kristýna byla statečná, na podzim jí dokonce v tlamce velmi rychle vyrostl útvar, který krvácel. Po operaci a jeho odnětí se jí ulevilo, záněty však přetrvávaly, byla spokojená jen po aplikaci kortikoidů. Bohužel po těchto do týdne onemocněla silnou rýmou a na jazyku vznikly eroze a tak ani kortikoidy nebyly řešením.
Teď již jídlo odmítala a dokonce i vodu. Vážila 1,6kg. Kapačky bohužel nebyly možné, jednak Kristýna si nenechala při vědomí zavést kanylu a i když se nám to jednou, tuto neděli na veterině podařilo, měla kapačka takový špatný efekt, že jsem měla obavy, že nám do pondělního rána umře.

Drobek...

(Vlaďka, 19. 2. 2009 20:17)

byla úžasná micka :(