Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kočičí mamina potřebuje vaši pomoc

Tato kočička žije na ulici Náplavka 8 (vnitroblok) v Brně. Potřebovala by péči depozita, ale bohužel má někde v okolí kotě či koťata. Hledáme dobrovolníky, kteří jsou ochotni koťata hledat. Znamená to: 

obejít domy, kontaktovat místní, zeptat se, zda kočičku vídají a odkud a kam chodí

projít sklepy domů, prohledat okolí

zainteresovat místní v pozorování kočky a jejího pohybu, případně v jejím přikrmování

Kontakt pro případné dobrovolníky a jejich koordinaci: Nora.Nora@seznam.cz

Všem ochotným pomoci děkujeme.

 

 

Fotografie

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Elen,

(Jitka, 4. 8. 2010 9:27)

myslím, že si nikdo nedovede představit, jaký kolotoč musíte každý den absolvovat.. Mě osobně to Vaše "nepsaní" vždycky rozesmutní. Ne proto, že bych si na zprávičky nemohla nějaký den počkat, ale protože je mi jasné, že máte u Vás o zábavu postaráno - že máte těžké dny:-( A věřím, že to všichni Vaši příznivci vnímají stejně.. Držím palce, ať je takových dnů co nejméně a můžete si s námi "povídat".

noční info

(Elen M., Brněnský Max, 4. 8. 2010 3:23)

Ježek vypadá hrozně, ale nechal se trochu nakrmit /dostal antibiotika, odčervení, odblešení, vitamíny/, je to bojovník. Micánek snědla druhou kapsičku. Jdeme na chvíli na kutě.

K paní Evě z Pv.

(Elen M., Brněnský Max, 3. 8. 2010 19:46)

Já si myslím, naši podporovatelé a příznivci chtějí vědět, co se děje, ale já nejsem sto stíhat info. To je chyba.
Vím, co bych všechno na stránkách chtěla mít a jak, ale není čas.
O to více jsem vděčna slečně Lucii za akci Plná miska. Slečna mi navíc pomáhá s péčí o dvě koťata.
22. 6. jsem byla dlouho v Brně na veterině a pak jsem se snažila chytit kocourka, kterému po rvačce tekla krev z oka. Když jsme v noci dorazili domů s mňoukajícím autem koček po ošetření a kastraci, ležela kočička, o kterou jsme se rok starali sousedům, před našim domem sražena. Řeknete si, banalita, kolik koček takto zahyne, ale já to stále nechápu a neumím se s tím srovnat. Zachraňovala jsem kočky jinde a kočku u vlastního domu jsem ochránit nedokázala. Třeba by stačilo, abych ten den byla doma dříve. Její tělo bylo ještě teplé, muselo se to stát chvíli před našim příjezdem domů. Kočička se k nám přestěhovala v průběhu roku, zvláště v zimě, kdy se její majitelé v domě skoro vůbec nevyskytovali. Vychovali jsme z ní jinou micinu, v posledních měsících se dá říci, že byla šťastná, dováděla v naší zahradě.

Re: K paní Evě z Pv.

(Eva z Pv, 3. 8. 2010 21:47)

Paní Elen, děláte toho moc, ale i tak nemůžete stihnout všechno. Chápu, že jste ze smrti kočičky smutná, ale nevyčítejte si ji, není to Vaše chyba.

Re: Re: K paní Evě z Pv.

(Elen M., Brněnský Max, 3. 8. 2010 22:38)

Víte, ráda bych "poručila větru, dešti", aby se podobné věci nestávaly, já už to tak nějak mám v povaze. Denně koukám na místo, kde ležela a nechápu, proč se to muselo stát a z nějakých mě neznámých důvodů její ztrátu nesu hůř než těch kočiček, které nám zemřely v chorobě. Říkali jsme jí Micánek, teď máme Micánka II a bohužel se selháním ledvin. Není to pech? A navíc od dnešního dne i ježka, který vypadá tak, že do rána umře.

Micánek

(Elen M., Brněnský Max, 2. 8. 2010 19:10)

Zítra ráno jdeme na vyšetření a tak držte palce.

Re: Micánek

(Eva z Pv, 2. 8. 2010 22:31)

Dobrý večer, paní Elen,
jsem ráda, že jste se zase trochu rozepsala. Micánkovi držím pěsti, ať vyšetření dobře dopadne.

Re: Re: Micánek

(Elen M., Brněnský Max, 2. 8. 2010 22:48)

"Rozepsání" je trefný pojem. Vím, že od počátku června jsem téměř nic nenapsala a neinformovala, ale práce bylo a je stále hodně. Je zde stále hodně koček na kastraci nebo jen na ošetření a krátké přeléčení. A to, že teď píšu, za to teď mohou moje záda, díky kterým jsem doma a musím častěji posedávat. 22. 6. jsme také náhle přišli o kočičku a přiznám se, že chvíli mi moje činnost a záchrana koček připadala zcela zbytečná. Několikrát jsem začala psát zprávu na stránky, ale pak jsem ji smazala.

Re: Re: Re: Micánek

(Eva z Pv, 3. 8. 2010 19:03)

To, že jste nepsala, Vám nikdo nemůže vyčítat (a já to rozhodně nemyslela jako výčitku), vím, že máte práce nad hlavu. Děláte skvělou a úžasně záslužnou práci. Chápu, že úmrtí zvířátka Vás zarmoutilo, mějte ale vždy na mysli, kolika jiným jste pomohla! Opravdu Vás obdivuji, jste velice obětavá. Dám dokupy nějaké věci na akci Plná miska, ať Vaše sdružení aspoň trochu podpořím. Taky mám ještě nějaké poukázky do lékárny, tak prosím písněte, co byste aktuálně potřebovali.

Re: Micánek

(Elen M., Brněnský Max, 3. 8. 2010 15:54)

Odběr krve proběhl v klidu. Nechali jsme udělat kompletní krev i testy na FeLV a FIV, kultivaci na plísně. Micánek se zdál vetce dehydrovaný a anemický. FeLV a FIv testy negativní. Kompletní výsledky krve budou zítra, ale bohužel již teď víme, že Micánek má selhání ledvin. Kreat. 400, urea 3x normálu. Účet 1855,-. Teď Micánek spí.

Micánek

(Elen M., Brněnský Max, 2. 8. 2010 13:03)

nám začíná dělat starosti. Včera odpoledne nesnědla kapsičku a tak jsem jí večer dala nové jídlo, ale i to zůstalo do rána nedotčeno.
Děkujeme paní Šmahelové za dar textilu a židlí našemu depozitu, paní Hraničkové za dar polštářů a koberců.

aktuálně o mamině

(Elen M., Brněnský Max, 30. 7. 2010 13:00)

Micina se v noci najedla, chodí průběžně na záchodek, nemá průjem. Nelibí se mi zvýšené pití /ačkoliv nemá k jídlu granule/ a samozřejmě celkový stav. O víkendu jí dáme klid, pak půjdeme na krev /testy+ledviny/, možná na kultivaci na plíšeň. Kočička je velemazlivá. Dostala jméno Micánek, po kočičce, která nám náhle zemřela před měsícem a moc nám chybí.

Změna plánu

(Elen M., Brněnský Max, 29. 7. 2010 21:26)

Kočička bude v noci již v našem depozitu. Pátrající dobrovolník zjistil od zaměstnanců na vrátnici Ronda, že si koťata rozebrali místní lidé.
Zprávy o kočičce až zítra.