Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hotel kocourka Žofíka

Přinášíme několik fotek hotelu, ve kterém bydlel Žofík do doby než se ubytoval u nás.

O kocourku Žofíkovi

   

 

Fotografie

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Oskar - Kukulín

(Elen Maňasová, 9. 3. 2009 1:00)

V těchto místech se narodil i Oskar - Kukulín

odchyt

(Karin, 14. 1. 2009 9:11)

Děkuji, zavolám Vám, jak to bude aktuální. Teď máme chycené tři, zatím bychom jich víc nezvládli. Příští týden půjdou na kastraci a uvidíme, co dál. Budeme se jim snažit najít domov, protože svou plachost celkem brzy překonaly a jsou dost přítulné.

odchyt

(Elen Maňasová, 12. 1. 2009 19:54)

Pošlete mi na sebe telefon, zavolám Vám. Je to pro mne rychlejší než psaní emailu. Děkuji. Omlouvám se, že odpovídám až dnes, o víkendu jsem byla kvůli kočkám mimo Brno a na net jsem měla přístup až včera pozdě v noci.

odchyt

(Karin, 11. 1. 2009 18:36)

Elen, chtěla jsem se zeptat, jestli odchytáváte kočky do sklopce, či případně jak nejlépe byste nám odchyt poradila. Pustili jsme se s přítelem do "řešení" jedné skupinky koček v zahrádkářské kolonii v Bohunicích. První kočku, která nebyla až tak plachá, se nám podařilo při krmení chytit holýma rukama. Druhou kočku jsme nalákali na jídlo rovnou do přepravky. Na třetí kočku jsme si nachystali provizorní "sklopec" - dřevěný rám, na kterém byla připevněná nařasená záclona, vytvářela jakousi volnou kapsu. Stačilo rám opřít pod úhlem kolíkem a nastražit pod něj misky s jídlem a pak jen podrazit kolík. Jenže polapená kočka dostala hysterický záchvat a nemohli jsme ji ze záclony vymotat. Přes záclonu prokousla příteli obě ruce tak, že rána bude po několika převazech na sešití. Kožené rukavice tentokrát neměl, což byla jednak naše hloupost, ale taky se nám už jednou jedna kočka právě kvůli rukavicím vysmekla.
Podotýkám jen, že zahrada není naše, pouze jsme tam objevili toto hnízdo neustále se množících koček a máme na ni přístup od majitelky, která jinak ovšem nespolupracuje.
Kdybyste měla nějaký tip na méně bolestný odchyt, budeme rádi. Nevím přesně jak funguje sklopec, ale předpokládám, že v těchto mrazech asi ani není možné ho instalovat a nechat třeba přes noc, jenže zahrada je pro nás z ruky. Zatím jsme ty kočky vždy chytili rovnou na místě.
Děkujeme.

mráz

(Elen Maňasová, 9. 1. 2009 11:47)

Příště přineseme fotky těch koček, které s Žofíkem obývaly stejný hotel a nejnovější zprávy o Žofíkovi, který nás v posledních dnech moc potěšil svými výkony. Starosti nám dělá Kvido, kocourek s podezřením na hepatitidu a kočička Bertíková, zde nemám dobrých zpráv. Murri a jeho nožka jsou zatím bez problémů. Musíme se vrhnout na operaci ucha, neboť kocourek má v uchu nebezpečný hnisavý zánět, hrozí absces a prasknutí. Ráda bych sepsala pár řádek o tom, co jsem dělali mezi svátky a také poděkování těm, kteří na nás myslí. Omlouvám se, že mi průběžné zpravodajství jde dost pomalu, ale sedím nad aktualizací stránek většinou v noci, únava je někdy silnější než já. Času je teď velmi málo, neboť je hodně starostí v práci, s nemocnými kočkami, s odchyty a hlavně se stěhováním.
Když jsem včera kolem osmé večer jela z veteriny a čekali jsme s kočičkou Bertíkovou na tramvaj deset minut, řádně jsme obě promrzly. Ale kolem druhé v noci byla venku opravdu hrozná zima.

venkovní kočky

(Karin, 9. 1. 2009 10:18)

Smutné a drsné záběry. O to horší představa, nakolik dnes spadla rtuť teploměru.