Jdi na obsah Jdi na menu
 


elegán Macek

Všemi návštěvami obdivovan velikán Macek je usedlé a klidné povahy. Mazlení má rád, ale podle svého gusta a nálady. Je komunikativní a vnímavý. Často jej přistihnu, jak se hrou vrací do let malého kotěte zaskočen sám sebou. Rád by domácnost bez kočky či psa. Je sice žárlivcem, který se nehodlá o své teritorium a pána s nikým dělit, ale není vůči ostatním kočkám útočný. Rád by člověka, který jej přijme takového jaký je a bude mít chuť v něm objevovat nové končiny, o kterých zatím netuší ani Macek sám.

Macek byl prostřed prosince vyhozen u supermarketu Globus, ubytoval se na zastávce autobusu a čekal, až se pro něj páníček vrátí. Pomalu si zvykl na pravidelný přísun jídla od nakupujících mého založení. Zdálo se, že je spokojen a z jara celé dny polehával na travnatých pruzích parkoviště. Bohužel mazlivý a důvěřivý kocour budil pozornost lidí pochybných zájmů, a tak jsem jej raději odnesla.

Narozen asi v roce 1999, kastrovaný, očkovaný, FeLV neg. Není vhodný k malým dětem, spíše do klidné domácnosti starších lidí. Trpí alergií na bleší kousnutí.

23. 7. 2009

Kocourek Macek podlehl náhlé chorobě, akutní hepatitidě. Příčinu choroby se nám nepodařilo zjistit s jistotou, ale test z jeho krve prokázal malé množství protilátek proti chorobě FIV. Snažili jsem se, věřili jsme v zázrak, už proto, že Macek rozhodně umřít nechtěl. Bohužel Zubatá si jej několik minut po půlnoci 23. července 2009 odnesla. Zemřel doma, spí na zahradě pod třešní.

FIV ve zkratce

Zánětlivá onemocnění jater u koček

 

Fotografie

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář