Jdi na obsah Jdi na menu
 


Slepý Čičinek

6. 12. 2017

cicinek_dsc0341.jpg

Telefonát, volá pán, že již několik týdnů krmí v křoví mezi paneláky kočku, která má velice podivné oči. Na první pokus jsem ji sotva viděla, skrývala se v křoví, musela jsem za ní. Ve světle čelovky oči opaleskovaly, z pohybů kočky bylo zřejmé, že vidí málo nebo nic, každý pohyb byl opatrný, váhavý, pomalý.

Druhý den se lstí ve spolupráci s nálezcem podařilo kočičku chytit. Už v přepravce po cestě domů se nováček najedl, trochu syčel, ale doma, v teple, po opatrném pohlazení se rozvinul ve velkého mazla. Šlo o kluka. Oči mu slzely a povrch oční koule byl jakoby pokryt perletí.  Bylo zřejmé, že asi zánět zcela zničil obě oči. To ostatně potvrdila u veterinářka při prohlídce, nenávratné poškození, vedle toho vyšel pozitivní test na FeLV, no jeli jsme domů značně zdeptáni.

Kocourku říkáme Čičinek, byl tak zvyklý z místa krmení. Má skvělou povahu, je to mazlík a kecka. Je opatrný, ale není to žádný bojko, směle zkouší poznávat nové a nové věci navzdory slepotě. Musím si k němu sednout na zem, on pomalu packami zkouší, kde jsem a zda jsme to opravdu já J, jedna packa, druhá packa,  a tak se mi zvolna nacpe do náručí. To je místo, kde je mimořádně spokojen a jen velmi nerad je opouštěn. Pusinky, otírání o obličej, nos, krk, to si užívá moc rád.

Díky FeLv mu oči stále slzí, někdy kašle a prská, ale snad bůh dá a bude tu s námi ještě dlouho, aby si života užil. 

cicinek_dsc0048.jpg

Virtuální adopce znamená, že posíláte každý měsíc adoptované kočičce finanční částku na náš účet. Nejlépe trvalým příkazem. Tyto prostředky jsou použity pro zajištění základních potřeb kočičky, pro veterinu, pokud je nutná. Jsme vděční za každou podporu. Můžete kočičku podpořit sebemenší částkou, na druhé straně budeme rádi, když kočička najde více adoptivních rodičů, neboť náklady na trvalou péči o nemocnou kočičku, jsou moc vysoké.

Kolik stojí kočička? Pro ilustraci, když počítáme, že sní tak jednu konzervu denně a vezmeme tak průměrnou cenu konzervy 15 Kč/ks, pak jen jídlo pro ni stojí 450,-Kč. U nemocných jde o dietu a navíc musí dostávat léky. K tomu podpůrné prostředky a někdy injekce. To bychom se ale dopracovali k velkému číslu a tím vás nechci odradit  Je to na vaší úvaze a možnostech a my moc děkujeme.

23915531_10155243280098333_3699173426080257306_n.jpg

Vámi darovaná částka se sečte za jeden kalendářní rok, my vám vystavíme potvrzení o daru vy můžete toto potvrzení použít pro snížení daně z příjmů. Jen nám pro tuto věc pak pošlete svoji trvalou adresu, ta je uvedena ve smlouvě o daru.
Samozřejmě bude vaše jméno /odkaz na Vaše stránky/ uvedeno u adoptované kočičky na našich stránkách s poděkováním za tuto pomoc a podporu.

Č. ú.: 2019755103/0800

Variabilní symbol v případě pravidelného či jednorázového příspěvku je pro Čičinka 5563

Moc děkujeme!!

Moc děkujeme za důvěru a pomoc.

Čičinek zemřel, objevil se u něj nádor. Moc děkujeme za jeho podporu.