Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nemocný Bertík

7. 12. 2017

bertik_2017_10_16_dsc0416.jpg

Bertík se se zimou stal našim venkovním zákazníkem. Nevíme, zda se přitoulal nebo jej někdo vyhodil, ale nikdo jej nehledal a kocour se náhle objevil a ubytoval v okolí krmítka pro kočky. Nebylo by problému, kdybych si nevšimla, že podivně chodí na záchod. Stále se snažil, opakovaně a nic. S hrůzou jsem pomyslela na obstrukci močových cest. A tak byl lapen a jel směr veterina. Cestu nám řádně osladil, řval a vyváděl o život.

Dobré zprávy z vyšetření nebyly – nález ve stěně močového měchýře, podezření na útvar, v moči krev a jako třešnička na dortu pozitivní FeLV test. 

Bertík tedy žije u nás, čeká jej kontrola na sonu, hlavně močového měchýře a kontrola krve. Zopakujeme test a bude bydlet se stejně nemocným slepým Čičinkem. Leda by si upejpavého mazla Bertíka někdo vzal. Smí odejít do domácnosti bez nebo s FeLV kočičkou. Venku nebyl hádavé povahy, tak doufám, že ani dál se hašteřit s druhou kočkou nebude.

Bertík je pěkný, macatý klučík, u nás je zatím v karanteně, až její opuštění je na spadnutí. 

 

Virtuální adopce znamená, že posíláte každý měsíc adoptované kočičce finanční částku na náš účet. Nejlépe trvalým příkazem. Tyto prostředky jsou použity pro zajištění základních potřeb kočičky, pro veterinu, pokud je nutná. Jsme vděční za každou podporu. Můžete kočičku podpořit sebemenší částkou, na druhé straně budeme rádi, když kočička najde více adoptivních rodičů, neboť náklady na trvalou péči o nemocnou kočičku, jsou moc vysoké.

Kolik stojí kočička? Pro ilustraci, když počítáme, že sní tak jednu konzervu denně a vezmeme tak průměrnou cenu konzervy 15 Kč/ks, pak jen jídlo pro ni stojí 450,-Kč. U nemocných jde o dietu a navíc musí dostávat léky. K tomu podpůrné prostředky a někdy injekce. To bychom se ale dopracovali k velkému číslu a tím vás nechci odradit  Je to na vaší úvaze a možnostech a my moc děkujeme.

Vámi darovaná částka se sečte za jeden kalendářní rok, my vám vystavíme potvrzení o daru vy můžete toto potvrzení použít pro snížení daně z příjmů. Jen nám pro tuto věc pak pošlete svoji trvalou adresu, ta je uvedena ve smlouvě o daru.
Samozřejmě bude vaše jméno /odkaz na Vaše stránky/ uvedeno u adoptované kočičky na našich stránkách s poděkováním za tuto pomoc a podporu.

Č. ú.: 2019755103/0800

Variabilní symbol v případě pravidelného či jednorázového příspěvku je pro Bertíka 6003

Bertíka podporuje paní Lauberová částkou 300 Kč/měsíc. Moc děkujeme.

Moc děkujeme!!

Moc děkujeme za důvěru a pomoc.

Kocourek Bertík bohužel zemřel na anemii způsobenou felv.