Jdi na obsah Jdi na menu
 


Micinka Královic

19. 3. 2013

Micinka Královic žila v bytě paní, které se starala o pouliční kočičky. Ačkoliv paní dělala co bylo v jejích silách, péči o kočičky nezvládala. Kočiček bylo v bytě hodně, bez možnosti prostor větrat, bez dostatku steliva, kvalitnějšího krmiva. Na veterinární péči už finance nebyly vůbec. Bytem se prohnalo několik infekcí, kdy část kočiček zemřela, část zdravějších se mi podařilo umístit do rodin zájemců a zbyla skupinka dvanácti nemocných a starých koček, z nichž některé byly pozitivní na infekční leukemii. Micinka tak žije u nás, zdraví má chatrné, ale drží se a je spokojená. Díky dosavadnímu těžkému životu, trpí chronickou infekcí, má neprůchozí slzné kanálky a trápí ji chronický průjem. Často bývá nečistotná. My jí máme rádi takovou jaká je, víme, co má vše za sebou a tak se jí snažíme zajistit klidné stáří.

 

micinka_1010714.jpg

 

micinka_2012_02_12_1010008.jpg

 

 

Virtuální adopce znamená, že posíláte každý měsíc adoptované kočičce finanční částku na náš účet. Nejlépe trvalým příkazem. Tyto prostředky jsou použity pro zajištění základních potřeb kočičky, pro veterinu, pokud je nutná. Částku jsem nestanovila, některá sdružení to tak mají, že stanovují min.částku, ale přiznám se, že "mě to prostě nejde". Jsme vděční za jakoukoliv podporu. Můžete kočičku podpořit sebemenší částkou, na druhé straně budeme rádi, když kočička najde více adoptivních rodičů, neboť náklady na trvalou péči o nemocnou kočičku, jsou moc vysoké.
Kolik stojí kočička? Pro ilustraci, když počítáme, že sní tak jednu konzervu denně a vezmeme tak průměrnou cenu konzervy 15 Kč/ks, pak jen jídlo pro ni stojí 450,-Kč. U nemocných jde o dietu a nevíc musí dostávat léky. K tomu podpůrné prostředky a někdy injekce. To bychom se ale dopracovali k velkému číslu a tím vás nechci odradit :-) Je to na vaší úvaze a možnostech a my moc děkujeme.
Vámi darovaná částka se sečte za jeden kalendářní rok, my vám vystavíme potvrzení o daru vy můžete toto potvrzení použít pro snížení daně z příjmů. Jen nám pro tuto věc pak pošlete svoji trvalou adresu, ta je uvedena ve smlouvě o daru.
Micinu samozřejmě můžete navštívit.
Výpis mi chodí jednou za měsíc, většinou 5. a tak bych vám pak dala vědět, zda částka pro vámi zvolenou kočičku dorazila. Samozřejmě bude vaše jméno /odkaz na Vaše stránky/ uvedeno u adoptované kočičky na našich stránkách s poděkováním za tuto pomoc a podporu. Částku, kterou darujete nezveřejňujeme.
Za každou pomoc velice děkujeme.

Micince v nemoci pomáhala paní Ivana Rožková, v současné době hledá kočička nového adoptivního rodiče.

V případě zájmu o adopci, napište prosím na brnenskymax@seznam.cz Jsou velmi vítány i jednorázové příspěvky, neboť péče o nemocné kočičky je finančně náročná.

č. ú.: 2019755103/0800, v.s. 5513

Moc děkujeme za každou podporu! 

Micinka dnes 22. srpna 2013 podlehla chorobě. děkujeme všem, kteří tuto nemocnou kočičku podporovali!