Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kocourek Pišta

pista_1010049.jpg

pista_2012_02_21_1010109.jpg

pista_2012_02_21_text_1010101.jpg

pista_2012_02_21_1010162.jpg

pista_2012_02_21_text_1010105.jpg

Pišta je statný, krásný a mazlivý kocourek. Do jeho života ale zasáhla neléčitelná choroba - zjednodušeně řešeno trpí ztrátou imunity. Tato kočičí choroba se označuje jako FIV. 

V srpnu roku 2010 jsem náhle onemocněla, nemohla jsem vůbec chodit a byla jsem zcela upoutána na lůžko. V té době si můj muž všiml, že je Pišta smutný, nehraje si, nesedí na svých oblíbených místech, neběží k misce kvůli jídlu. Přinesl mi Pištu do postele. Ten měl uslzené oči, teplotu, matnou srst a bylo vidět, že mu vůbec není dobře. Druhý den výsledky krve ukázaly nejen velmi špatné hodnoty, ale i test na infekční choroby byl pozitivní na jednu z nich. Ačkoliv nám veterináři mnoho šancí nedávali, pro nás dva a pro Pištu začal boj.

Jakmile jsem byla sto trochu chodit, moje první "cesta" vedla za Pištou do prvního patra domu. Pištovi se totiž v místnosti, kde jsem ležela, nelíbilo a nošení do mojí postele mu dělalo zle. Nebyl sto kapat infuze, praskaly mu žíly. Zavodnění tedy muselo probíhat formou podkožních injekcí dle instrukcí veterináře. Vedle toho další injekce antibiotik, dalších léků a léků na podporu imunity. Nebylo nám to milé, píchat Pištovi tolik injekcí, ale šlo o jeho život a nebylo jiné cesty, Pišta bojoval jako lev a vše snášel. Asi pochopil naše záměry. Musel si také zvyknout na krmení stříkačkou, neboť sám vůbec nejedl. To vše zvládal za vysokých horeček.

Pišta je dnes, na počátku listopadu, stabilizován. Nikdo z návštěvníků našeho depozita nevěří, že je vážně nemocný, ale já a Pišta to víme. Můžeme mít štěstí a bude tu ještě mnoho let, může se však stát, že se zítra zhorší a nebude pomoci. Musíme být připraveni na vše.

Pišta bude muset být doživotně na lécích, musí dostávat spoustu vitamínů a pokud nám finance dovolí, také prostředky na podporu imunity.

Virtuální adopce znamená, že posíláte každý měsíc adoptované kočičce finanční částku na náš účet. Nejlépe trvalým příkazem. Tyto prostředky jsou použity pro zajištění základních potřeb kočičky, pro veterinu, pokud je nutná. Částku jsem nestanovila, některá sdružení to tak mají, že stanovují min.částku, ale přiznám se, že "mě to prostě nejde". Jsme vděční za jakoukoliv podporu. Můžete kočičku podpořit sebemenší částkou, na druhé straně budeme rádi, když kočička najde více adoptivních rodičů, neboť náklady na trvalou péči o nemocnou kočičku, jsou moc vysoké.
Kolik stojí kočička? Pro ilustraci, když počítáme, že sní tak jednu konzervu denně a vezmeme tak průměrnou cenu konzervy 15 Kč/ks, pak jen jídlo pro ni stojí 450,-Kč. U nemocných jde o dietu a nevíc musí dostávat léky. K tomu podpůrné prostředky a někdy injekce. To bychom se ale dopracovali k velkému číslu a tím vás nechci odradit :-) Je to na vaší úvaze a možnostech a my moc děkujeme.
Vámi darovaná částka se sečte za jeden kalendářní rok, my vám vystavíme potvrzení o daru vy můžete toto potvrzení použít pro snížení daně z příjmů. Jen nám pro tuto věc pak pošlete svoji trvalou adresu, ta je uvedena ve smlouvě o daru.
Micinu samozřejmě můžete navštívit.
Výpis mi chodí jednou za měsíc, většinou 5. a tak bych vám pak dala vědět, zda částka pro vámi zvolenou kočičku dorazila. Samozřejmě bude vaše jméno /odkaz na Vaše stránky/ uvedeno u adoptované kočičky na našich stránkách s poděkováním za tuto pomoc a podporu.

č. ú.: 2019755103/0800, v.s. 5521


Za každou pomoc velice děkujeme.

V případě zájmu o adopci, napište prosím na brnenskymax@seznam.cz

Pišta bude vděčný za jakoukoliv i jednorázovou podporu, bohužel v boji s nemocí je třeba nejen vůle,  vytrvalosti, štestí, ale hodně vše záleží na finančních prostředcích. Snad nejhorší situací pro každého depozitáře je stav, kdy nemůžete svému nemocnému svěřenci pro nedostatek finančních prostředků pomoci. A tak proto s Pištou děkujeme nejen za stálou adopci, ale i za každý jednorázový příspěvek!

 

Pištovi v boji s nemocí pomáhá paní Michaela Reichmannova /částku doplníme/ a paní Ivica Bártlová částkou 300 Kč měsíčně.  Převelice děkujeme!

 

 

ps_02_19.jpg

 

pista_2011_03_01_1010041.jpg

 

pista_2011_03_01_1010045.jpg

 

pista_1010092.jpg

 

Statečný a nádherný Pišta bohužel podlehl nemoci :-(