Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kocourek Píďa

8. 7. 2012

 Kocourek Píďa žil venku a my jej přikrmivali a starali jsme se o jeho zdravotní stav. Bohužel toto jaro se mu začalo nápadně zvětšovat bříško. V bříchu byla nalezena tekutina, v tekutině přítomnost koronaviru. Diagnoza FIP s efuzí, prognoza špatná, jde o neléčitelnou chorobu. Píďa nemá moc času, umře.

Píďa je zatím aktivní, baští za tři, je mazlivý a vůbec se chová jako zdravá kočka. S chorobou bojuje velmi statečně.

 pida_2012_04_18_1010204.jpg

patrné zvětšené bříško

pida_2012_04_18_1010208.jpg

pida_2012_04_18_1010212.jpg

Píďovi chutná za dva, nebýt zvětšeného bříška chová se jako zdravá kočka, zatím...

pida_2012_04_18_1010213.jpg

chci baštu a mazlení :-)

pida_2012_04_18_1010217.jpg

pida_2012_04_18_1010225.jpg

Virtuální adopce znamená, že posíláte každý měsíc adoptované kočičce finanční částku na náš účet. Nejlépe trvalým příkazem. Tyto prostředky jsou použity pro zajištění základních potřeb kočičky, pro veterinu, pokud je nutná. Částku jsem nestanovila, některá sdružení to tak mají, že stanovují min.částku, ale přiznám se, že "mě to prostě nejde". Jsme vděční za jakoukoliv podporu. Můžete kočičku podpořit sebemenší částkou, na druhé straně budeme rádi, když kočička najde více adoptivních rodičů, neboť náklady na trvalou péči o nemocnou kočičku, jsou moc vysoké.
Kolik stojí kočička? Pro ilustraci, když počítáme, že sní tak jednu konzervu denně a vezmeme tak průměrnou cenu konzervy 15 Kč/ks, pak jen jídlo pro ni stojí 450,-Kč. U nemocných jde o dietu a nevíc musí dostávat léky. K tomu podpůrné prostředky a někdy injekce. To bychom se ale dopracovali k velkému číslu a tím vás nechci odradit :-) Je to na vaší úvaze a možnostech a my moc děkujeme.
Vámi darovaná částka se sečte za jeden kalendářní rok, my vám vystavíme potvrzení o daru vy můžete toto potvrzení použít pro snížení daně z příjmů. Jen nám pro tuto věc pak pošlete svoji trvalou adresu, ta je uvedena ve smlouvě o daru.
Micinu samozřejmě můžete navštívit.
Výpis mi chodí jednou za měsíc, většinou 5. a tak bych vám pak dala vědět, zda částka pro vámi zvolenou kočičku dorazila. Samozřejmě bude vaše jméno /odkaz na Vaše stránky/ uvedeno u adoptované kočičky na našich stránkách s poděkováním za tuto pomoc a podporu. Částku, kterou darujete nezveřejňujeme.
Za každou pomoc velice děkujeme.

V případě zájmu o adopci, napište prosím na brnenskymax@seznam.cz

Píďovi pomáhá paní Hana Daňová a paní Jana Kindlová. Moc děkujeme za podporu, moc děkujeme za každou pomoc pro tohoto mimořádného kocourka.

Kocourek Píďa bohužel zemřel. Děkujeme všem, kteří jej podporovali a stáli při něm.