Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kocourek Bobeš

19. 8. 2013

Kocourek Bobeš ztratil domov, když jeho majitelka zemřela a dům dědicové nechali zbořit. Toulal se po okolí a našel zaopatření v místě, kde krmíme venkovní kočičky. Bobeš by zde byl spokojen, ale poměry v lokalitě se nedobře změnily a kočky byly náhle ohroženy. Navíc bylo u Bedřicha diagnostikováno selhání ledvin. Kocourek se tohoto času léčí a žije v depozitu. V domě si zvykl rychle, je evidentní, že zimu raději tráví v teple domu a zvykl si na pohodlí. My "trochu" trpíme neb Bobeš často čurá mimo záchodek, vše si značí. Dělal to bohužel i venku, vše co se mu trochu nezdálo, muselo být pravidelně značeno. V místě jsme se tak dostávali někdy do konfliktu pro tuto jeho zálibu. U nás sic likviduje dům, ale bereme Bobeše takového jaký je a lépe, když čurá než by se nám třeba kluk ucpal :-)

bedrich_1010358.jpg

 bedrich_2012_05_17_1010279.jpg

bedrich_2012_02_05_1010059.jpg

 

Virtuální adopce znamená, že posíláte každý měsíc adoptované kočičce finanční částku na náš účet. Nejlépe trvalým příkazem. Tyto prostředky jsou použity pro zajištění základních potřeb kočičky, pro veterinu, pokud je nutná. Částku jsem nestanovila, některá sdružení to tak mají, že stanovují min.částku, ale přiznám se, že "mě to prostě nejde". Jsme vděční za jakoukoliv podporu. Můžete kočičku podpořit sebemenší částkou, na druhé straně budeme rádi, když kočička najde více adoptivních rodičů, neboť náklady na trvalou péči o nemocnou kočičku, jsou moc vysoké.
Kolik stojí kočička? Pro ilustraci, když počítáme, že sní tak jednu konzervu denně a vezmeme tak průměrnou cenu konzervy 15 Kč/ks, pak jen jídlo pro ni stojí 450,-Kč. U nemocných jde o dietu a nevíc musí dostávat léky. K tomu podpůrné prostředky a někdy injekce. To bychom se ale dopracovali k velkému číslu a tím vás nechci odradit :-) Je to na vaší úvaze a možnostech a my moc děkujeme.

 

bedrich_2012_04_11_1010284.jpg

 

bedrich_2012_01_26_061010066.jpg


Vámi darovaná částka se sečte za jeden kalendářní rok, my vám vystavíme potvrzení o daru vy můžete toto potvrzení použít pro snížení daně z příjmů. Jen nám pro tuto věc pak pošlete svoji trvalou adresu, ta je uvedena ve smlouvě o daru.
Micinu samozřejmě můžete navštívit.
Výpis mi chodí jednou za měsíc, většinou 5. a tak bych vám pak dala vědět, zda částka pro vámi zvolenou kočičku dorazila. Samozřejmě bude vaše jméno /odkaz na Vaše stránky/ uvedeno u adoptované kočičky na našich stránkách s poděkováním za tuto pomoc a podporu.
Za každou pomoc velice děkujeme. 

Bobeš hledá adoptivního rodiče. 

V případě zájmu o adopci, napište prosím na brnenskymax@seznam.cz

 

bobes_2014_06_01_dscn3837.jpg

Kocourek Bobeš bohužel podlehl nádorovému onemocnění. 

Za jeho podporu děkujeme paní Janošové.