Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kocourek Alfons

Kocourek vběhl do jednoho domu v Brně a byl natolik zmatený, že hrozilo, že se zraní ve výtahové šachtě. Obyvatelé domu volali obecní útulek a jelikož ten jim nepomohl, vzali jsme kocourka k nám.

 

alfons_1010427.jpg

 2010

 

alfons_2011_03_01_1010004.jpg

2010

alf_2013_08_24_1010090.jpg

 08/2013

Jeho plachost se podařilo zmírnit, bohužel se nám nepodařilo překonat jeho chronickou rýmu a testem bylo zjištěno, že je kocourek FIV pozitivní. Tato choroba je neléčitelná, pro kocourka znamená sníženou imunitu, kdy může umřít na banální infekci, neboť se jeho tělo nedokáže nemocím bránit. Také je tato choroba nakažlivá pro ostatní kočky a tak u nás žije společně s dalšími FIV pozitivními kočičkami.
Alfons dostává léky, snažím se jeho rýmu trochu zmírnit antibiotiky, aby se mu lépe dýchalo, bay měl chuť k jídlu a hlavně povzbuzovat imunitu. V kritickém stavu není, ale jeho stav není ani nejlepší. Poměrně málo jí.
Jeho virtuální adopcí nám můžete pomoci mu život zlepšit, zaplatit léky, které potřebuje. Alfons uvítá každou kvalitní a dobrou konzervičku, zvláště teď, kdy nám nechce moc sám jíst, snažím se jej uplácet každou dostupnou dobrotou.

 

alfons_1010128.jpg

 :-)

alfons_2012_02_05_1010038.jpg

 

 2011

Virtuální adopce znamená, že posíláte každý měsíc adoptované kočičce finanční částku na náš účet. Nejlépe trvalým příkazem. Tyto prostředky jsou použity pro zajištění základních potřeb kočičky, pro veterinu, pokud je nutná. Částku jsem nestanovila, některá sdružení to tak mají, že stanovují min.částku, ale přiznám se, že "mě to prostě nejde". Jsme vděční za jakoukoliv podporu. Můžete kočičku podpořit sebemenší částkou, na druhé straně budeme rádi, když kočička najde více adoptivních rodičů, neboť náklady na trvalou péči o nemocnou kočičku, jsou moc vysoké.
Kolik stojí kočička? Pro ilustraci, když počítáme, že sní tak jednu konzervu denně a vezmeme tak průměrnou cenu konzervy 15 Kč/ks, pak jen jídlo pro ni stojí 450,-Kč. U nemocných jde o dietu a nevíc musí dostávat léky. K tomu podpůrné prostředky a někdy injekce. To bychom se ale dopracovali k velkému číslu a tím vás nechci odradit :-) Je to na vaší úvaze a možnostech a my moc děkujeme.
Vámi darovaná částka se sečte za jeden kalendářní rok, my vám vystavíme potvrzení o daru vy můžete toto potvrzení použít pro snížení daně z příjmů. Jen nám pro tuto věc pak pošlete svoji trvalou adresu, ta je uvedena ve smlouvě o daru.
Micinu samozřejmě můžete navštívit.
Výpis mi chodí jednou za měsíc, většinou 5. a tak bych vám pak dala vědět, zda částka pro vámi zvolenou kočičku dorazila. Samozřejmě bude vaše jméno /odkaz na Vaše stránky/ uvedeno u adoptované kočičky na našich stránkách s poděkováním za tuto pomoc a podporu. Částku, kterou darujete nezveřejňujeme.
Za každou pomoc velice děkujeme.

V případě zájmu o adopci, napište prosím na brnenskymax@seznam.cz

 


Za každý příspěvek na náš účet 2019755103/0800 budeme vděčni, na dary vystavíme potvrzení ke snížení daňového základu.


Moc děkujeme za důvěru a pomoc našim svěřencům.

Alfonse adoptovala paní Alice Oppová. Moc děkujeme za důvěru.

Kocourek Alfons bohužel zemřel.