Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kočička Ušina

22. 12. 2011

Kočička Ušina s postižením orgánu rovnováhy. Kočička se k nám dostala při běžném odchytu koček v početné kočíčí kolonii. Odchyt byl prováděn za účelem kastrace těchto koček. Okamžitě mne zaujala. Nedokázala udržet rovnováhu a koordinovat jednotlivé nožky, měla problém se trefit do misky s jídlem, hlava se jí stále pohybovala do stran a výrazně šilhala. V prostoru se mezi kočkami pohybovala bezhlavě a silně mňoukala. Její stav mi dělal starosti a naštěstí se mi ji podařilo odchytit rychle. Diagnoz bylo několik, dokonce i zmínka o vzteklině padla a tak kočička musela být několik dní sledována na veterině. Nakonec se zjistilo, že díky silné infekci a zánětu má postižen rovnovážný orgán ve vnitřním uchu. Zůstala v depozitu, neboť její chování by ohrožovalo existenci celé kočičí kolonie. V bytových prostorách si pomalu zvykla, potřebuje stabilní známé podmínky a kočičí kamarády – vodiče. Pak se zmírní i vnější příznaky jejího postižení. V cizím prostředí a o samotě panikaří. Problémem jsou vyvýšená místa, schody, nesnese chování, cítí se ohrožená. Mezi kočkami je spokojená, nemá problém se prosadit. Jejího šilhání se totiž ostatní kočky bojí a tak okamžitě uvolní místo v pelíšku či u misky, pokud se Ušina rozhodne na některého konkurenta upřeně zadívat :-)

 

usi_1010341.jpg

 

 

Virtuální adopce znamená, že posíláte každý měsíc adoptované kočičce finanční částku na náš účet. Nejlépe trvalým příkazem. Tyto prostředky jsou použity pro zajištění základních potřeb kočičky, pro veterinu, pokud je nutná. Částku jsem nestanovila, některá sdružení to tak mají, že stanovují min.částku, ale přiznám se, že "mě to prostě nejde". Jsme vděční za jakoukoliv podporu. Můžete kočičku podpořit sebemenší částkou, na druhé straně budeme rádi, když kočička najde více adoptivních rodičů, neboť náklady na trvalou péči o nemocnou kočičku, jsou moc vysoké.
Kolik stojí kočička? Pro ilustraci, když počítáme, že sní tak jednu konzervu denně a vezmeme tak průměrnou cenu konzervy 15 Kč/ks, pak jen jídlo pro ni stojí 450,-Kč. U nemocných jde o dietu a nevíc musí dostávat léky. K tomu podpůrné prostředky a někdy injekce. To bychom se ale dopracovali k velkému číslu a tím vás nechci odradit :-) Je to na vaší úvaze a možnostech a my moc děkujeme.
Vámi darovaná částka se sečte za jeden kalendářní rok, my vám vystavíme potvrzení o daru vy můžete toto potvrzení použít pro snížení daně z příjmů. Jen nám pro tuto věc pak pošlete svoji trvalou adresu, ta je uvedena ve smlouvě o daru.
Micinu samozřejmě můžete navštívit.
Výpis mi chodí jednou za měsíc, většinou 5. a tak bych vám pak dala vědět, zda částka pro vámi zvolenou kočičku dorazila. Samozřejmě bude vaše jméno /odkaz na Vaše stránky/ uvedeno u adoptované kočičky na našich stránkách s poděkováním za tuto pomoc a podporu. Částku, kterou darujete nezveřejňujeme.
Za každou pomoc velice děkujeme.

Kočičku Uši virtuálně adoptoval pan Jan Halamíček. Moc děkujeme za podporu této postižené kočičky.

KOČIČKA UŠI PODLEHLA NEMOCI. DĚKUJEME VŠEM, KTEŘÍ JÍ V BOJI S NÍ POMÁHALI A STÁLI PŘI NÁS.