Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kočička Pussi

20. 8. 2009

Kočička Pussi, narozena v létě roku 1999 v centru města Brna. Jako odrostlé kotě si zlomila při pádu z výšky všechny končetiny. Než jsem ji našla a chytila, špatně srostly. Pussi zůstala plachá a velmi, velmi nedůvěřivá.

Pussi bydlela se svojí mamkou a sourozenci na stavbě. Šlo o dnešní budovu Dopravního podniku na ulici Novobranská. Tuto v noci hlídala strážní služba se psy. O původu zranění u Pussi panují dohady, ale krmiči a místní občané tvrdí, že spadla či skočila z některého patra stavby tehdy, když ji napadl pes této služby. Možná nešlo o záměr, ale jen o psa puštěného na volno v objektu, "kde stejně nikdo neměl co dělat".

pussi_2014_08_06_dscn0027.jpg

Pussi před odběrem krve

Raněná Pussi se ubytovala pod unimobuňkou stavbyvedoucího na protější stavbě Všeobecné zdravotní pojišťovny. Díky jeho pochopení a spolupráci se podařilo kočičku odchytit. Nožky byly však již špatně srostlé.

pussi_2014_11_07_dscn0102.jpg

11/2014

Virtuální adopce znamená, že posíláte každý měsíc adoptované kočičce finanční částku na náš účet. Nejlépe trvalým příkazem. Tyto prostředky jsou použity pro zajištění základních potřeb kočičky, pro veterinu, pokud je nutná. Částku jsem nestanovila, některá sdružení to tak mají, že stanovují min.částku, ale přiznám se, že "mě to prostě nejde". Jsme vděční za jakoukoliv podporu. Můžete kočičku podpořit sebemenší částkou, na druhé straně budeme rádi, když kočička najde více adoptivních rodičů, neboť náklady na trvalou péči o nemocnou kočičku, jsou moc vysoké.
Kolik stojí kočička? Pro ilustraci, když počítáme, že sní tak jednu konzervu denně a vezmeme tak průměrnou cenu konzervy 15 Kč/ks, pak jen jídlo pro ni stojí 450,-Kč. U nemocných jde o dietu a nevíc musí dostávat léky. K tomu podpůrné prostředky a někdy injekce. To bychom se ale dopracovali k velkému číslu a tím vás nechci odradit :-) Je to na vaší úvaze a možnostech a my moc děkujeme.
Vámi darovaná částka se sečte za jeden kalendářní rok, my vám vystavíme potvrzení o daru vy můžete toto potvrzení použít pro snížení daně z příjmů. Jen nám pro tuto věc pak pošlete svoji trvalou adresu, ta je uvedena ve smlouvě o daru.
Micinu samozřejmě můžete navštívit.
Výpis mi chodí jednou za měsíc, většinou 5. a tak bych vám pak dala vědět, zda částka pro vámi zvolenou kočičku dorazila. Samozřejmě bude vaše jméno /odkaz na Vaše stránky/ uvedeno u adoptované kočičky na našich stránkách s poděkováním za tuto pomoc a podporu. Částku, kterou darujete nezveřejňujeme.
Za každou pomoc velice děkujeme.

V případě zájmu o adopci, napište prosím na brnenskymax@seznam.cz

 

Kočičku Pussi adoptovala paní Martina Němcová, moc za tuto pomoc děkujeme. 

Kočička Pussi podlehla v únoru 2015 chronické chorobě. Děkujeme za její podporu paní Němcové a všem, kdo Pussi měli rádi. 

Více k pomoci těmto kočičkám

  

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Pussi

(Martina N., 5. 12. 2009 12:34)

je moc krásná kočička... :o)