Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kočička Hlavička

2. 3. 2011

Kočička Hlavička se narodila a žila na ulici ve velmi špatných podmínkách. Díky tomu trpí velkými problémy při dýchání, je silně astmatická a tak na ni musíme dávat pozor, včas píchnout inekci, aby se nám nedusila a vůbec mohla dýchat. Jde o starší kočičku, která trpí navíc selháním ledvin. Díky pobytu venku má srůsty v nosních přepážkách a měla rozsáhlé záněty v tlamičce, které se zaléčily díky vytrhání zubů. Jméno dostala od krmičů, měla díky zánětu v uchu trvale nahnutou hlavu na stranu.
Hlavička v poslední době pohubla a všímám si, že jí hůře funguje krevní oběr a tak jsme museli přidat další léky.

 

hlavicka_1010355.jpg

 

Povahou je Hlavička divoška, s nikým a ničím si hlavu nadělá :-) Jednou jsem se jí nelíbila, jak ošetřuji jinou micinu, tak mi zkrátila rukávy košile:-)

Virtuální adopcí pomůžete zlepšit podmínky této micině v závěru jejího života.

 

hlv_600_1010047.jpg

 

Virtuální adopce znamená, že posíláte každý měsíc adoptované kočičce finanční částku na náš účet. Nejlépe trvalým příkazem. Tyto prostředky jsou použity pro zajištění základních potřeb kočičky, pro veterinu, pokud je nutná. Částku jsem nestanovila, některá sdružení to tak mají, že stanovují min.částku, ale přiznám se, že "mě to prostě nejde". Jsme vděční za jakoukoliv podporu. Můžete kočičku podpořit sebemenší částkou, na druhé straně budeme rádi, když kočička najde více adoptivních rodičů, neboť náklady na trvalou péči o nemocnou kočičku, jsou moc vysoké.
Kolik stojí kočička? Pro ilustraci, když počítáme, že sní tak jednu konzervu denně a vezmeme tak průměrnou cenu konzervy 15 Kč/ks, pak jen jídlo pro ni stojí 450,-Kč. U nemocných jde o dietu a nevíc musí dostávat léky. K tomu podpůrné prostředky a někdy injekce. To bychom se ale dopracovali k velkému číslu a tím vás nechci odradit :-) Je to na vaší úvaze a možnostech a my moc děkujeme.
Vámi darovaná částka se sečte za jeden kalendářní rok, my vám vystavíme potvrzení o daru vy můžete toto potvrzení použít pro snížení daně z příjmů. Jen nám pro tuto věc pak pošlete svoji trvalou adresu, ta je uvedena ve smlouvě o daru.
Micinu samozřejmě můžete navštívit.
Výpis mi chodí jednou za měsíc, většinou 5. a tak bych vám pak dala vědět, zda částka pro vámi zvolenou kočičku dorazila. Samozřejmě bude vaše jméno /odkaz na Vaše stránky/ uvedeno u adoptované kočičky na našich stránkách s poděkováním za tuto pomoc a podporu. Částku, kterou darujete nezveřejňujeme.
Za každou pomoc velice děkujeme.

V případě zájmu o adopci, napište prosím na brnenskymax@seznam.cz

 

hlv_600_1010070.jpg

 

hlavicka_1010010.jpg

 

Hlavička 11/2011

Kočičku Hlavičku virtuálně adoptovala paní Lenka Procházková. Převelice děkujeme za pomoc.

Kočička Hlavička zemřela 2. srpna 2013. Děkujeme všem, kteří jí pomáhali!