Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kočička Frida

19. 12. 2011

Kočička Frida. Stav této kočičky je velmi vážný, neboť u ní byla zjištěna akutní anemie. Fridka měla bledé až žluté sliznice, zvětšenou slezinu, změny fuknce ledvin. Neměla chuť jíst a ani pít, zvracela. Započatá léčba stála na injekcích kortikoidů, bylo nutné podávat infuze a krmit kočičku stříkačkou, aby se její stav hladověním ještě nezhoršil. Za týden intenzivní terapie další vyšetření krve ukázalo zlepšení. V léčbě je nutné pokračovat a veterinářka si bohužel myslí, že problém bude chronický, bude náročným pacientem, kterého je nutné stále hlídat. Frida dostává také léky na ledviny a na posílení imunity, sama pije a začala sama jíst.

 

frida_1010050.jpg

frida_1010328.jpg

 

 

Virtuální adopce znamená, že posíláte každý měsíc adoptované kočičce finanční částku na náš účet. Nejlépe trvalým příkazem. Tyto prostředky jsou použity pro zajištění základních potřeb kočičky, pro veterinu, pokud je nutná. Částku jsem nestanovila, některá sdružení to tak mají, že stanovují min.částku, ale přiznám se, že "mě to prostě nejde". Jsme vděční za jakoukoliv podporu. Můžete kočičku podpořit sebemenší částkou, na druhé straně budeme rádi, když kočička najde více adoptivních rodičů, neboť náklady na trvalou péči o nemocnou kočičku, jsou moc vysoké.
Kolik stojí kočička? Pro ilustraci, když počítáme, že sní tak jednu konzervu denně a vezmeme tak průměrnou cenu konzervy 15 Kč/ks, pak jen jídlo pro ni stojí 450,-Kč. U nemocných jde o dietu a nevíc musí dostávat léky. K tomu podpůrné prostředky a někdy injekce. To bychom se ale dopracovali k velkému číslu a tím vás nechci odradit :-) Je to na vaší úvaze a možnostech a my moc děkujeme.
Vámi darovaná částka se sečte za jeden kalendářní rok, my vám vystavíme potvrzení o daru vy můžete toto potvrzení použít pro snížení daně z příjmů. Jen nám pro tuto věc pak pošlete svoji trvalou adresu, ta je uvedena ve smlouvě o daru.
Micinu samozřejmě můžete navštívit.
Výpis mi chodí jednou za měsíc, většinou 5. a tak bych vám pak dala vědět, zda částka pro vámi zvolenou kočičku dorazila. Samozřejmě bude vaše jméno /odkaz na Vaše stránky/ uvedeno u adoptované kočičky na našich stránkách s poděkováním za tuto pomoc a podporu. Částku, kterou darujete nezveřejňujeme.
Za každou pomoc velice děkujeme.

V případě zájmu o adopci, napište prosím na brnenskymax@seznam.cz

Nemocnou Fridu podporuje paní Magda Veselá. Moc děkujeme.

Kočička Frida bohužel podlehla chorobě. Děkujeme všem, kteří ji podporovali, kteří jí drželi palce a packy.