Jdi na obsah Jdi na menu
 


(254)Kocourek Zdeněk

9. 11. 2012

Kocourek Nox velel jedné skupině venkovních kočiček, které jsme krmili v Brně. Přitoulal se před dvěma lety, hubený, po stranách těla bez srsti a s abscesem na krku. Byl plachý a velmi divoký a tak jsem jej musela chytit „na klec“. Pochopení pro mé počínání neměl, po celou dobu pobytu v depozitu byl hodně vzteklý. Chápala jsem ho. Byl u nás nejen přeléčen, ale i kastrován a zbaven parazitů. Pak se vrátil zpět do lokality. Jak radostně si vyběhl :-)
Během dvou let pochopil, že se sponzorem se musí jednak jinak :-) a tak se nechá u jídla pohladit, přiběhne na zavolání. Tuto idylku bohužel narušilo chování nezodpovědných lidí, nakonec se situace vyhrotila tak, že kočky byly ohroženy na životě a tak jsme bez dlouhého váhání museli všechny místní miciny odchytat a přemístit do depozita.

nox_2012_02_05_1010073.jpg

nox_2012_02_05_1010074.jpg

 

Nox si v depozitu zvykl, ale je velmi nedůvěřivý, při kontaktu agresivní. Trpí zánětem v tlamce a tak musí často dostávat léky proti bolesti nebo zánětu jinak by pro bolest nejedl a začal hubnout. 

Nemyslím, že se nám podaří jen někdy umístit, manipulace s ním je vhodná spíše pro zkušeného odchytávače koček :-)

 

nox_2012_01_28_1010289.jpg

nox_2012_01_28_1010297.jpg

Nox je plašan

 

 

nox_2012_01_28_1010301.jpg

 

Virtuální adopce znamená, že posíláte každý měsíc adoptované kočičce finanční částku na náš účet. Nejlépe trvalým příkazem. Tyto prostředky jsou použity pro zajištění základních potřeb kočičky, pro veterinu, pokud je nutná. Částku jsem nestanovila, některá sdružení to tak mají, že stanovují min.částku, ale přiznám se, že "mě to prostě nejde". Jsme vděční za jakoukoliv podporu. Můžete kočičku podpořit sebemenší částkou, na druhé straně budeme rádi, když kočička najde více adoptivních rodičů, neboť náklady na trvalou péči o nemocnou kočičku, jsou moc vysoké.
Kolik stojí kočička? Pro ilustraci, když počítáme, že sní tak jednu konzervu denně a vezmeme tak průměrnou cenu konzervy 15 Kč/ks, pak jen jídlo pro ni stojí 450,-Kč. U nemocných jde o dietu a nevíc musí dostávat léky. K tomu podpůrné prostředky a někdy injekce. To bychom se ale dopracovali k velkému číslu a tím vás nechci odradit :-) Je to na vaší úvaze a možnostech a my moc děkujeme.
Vámi darovaná částka se sečte za jeden kalendářní rok, my vám vystavíme potvrzení o daru vy můžete toto potvrzení použít pro snížení daně z příjmů. Jen nám pro tuto věc pak pošlete svoji trvalou adresu, ta je uvedena ve smlouvě o daru.
Micinu samozřejmě můžete navštívit.
Výpis mi chodí jednou za měsíc, většinou 5. a tak bych vám pak dala vědět, zda částka pro vámi zvolenou kočičku dorazila. Samozřejmě bude vaše jméno /odkaz na Vaše stránky/ uvedeno u adoptované kočičky na našich stránkách s poděkováním za tuto pomoc a podporu.

č. ú.: 2019755103/0800, v. s. 5530

Noxíkovi pomáhají slečna Soňa Konupková, pan Martin Bejtkovský a jejich kocour Cassius :-)
Za každou pomoc velice děkujeme.

V případě zájmu o adopci, napište prosím na brnenskymax@seznam.cz

 

Kocourek Zdeněk bohužel zemřel.