Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bojovník Bořík

6. 12. 2017

borik_2017_09_05_dsc0367.jpg

Pomoc pro Boříka přivolaly dvě studentky.  Z okna domu viděli dole ve dvoře kotě, které se podivně pohybovalo. Ve dvoře žila kočičí matka s koťaty, ale jedno bylo jiné. Nedokázalo se udržet na nohou, dělalo kotrmelce, padalo na stranu. Zatímco většina kočičí rodiny přelezla plot a tak se dostala na další dvůr, kde je krmila hodně paní, tento prcek zůstal hladem a byl odkázán na to, co mu studentky hodily z okna, do dvora nemohly.

Díky rychlé akci paní Bartoňkové, zkušené kočkařky, ocitl se prcek již druhý dne na klinice. Bylo to jeho štěstí neb přišly prudké deště a chlad. Malý měl sotva pět týdnů, snažil se jíst sám, ale do jídla padal, nebyl sto se udržet nad miskou a byl velmi slabý. Sotva udržel jídlo v tlamičce. Váha 300 gr. Vyšetřením bylo konstatováno, že má postižený malý mozek a nedokáže pohyby koordinovat a odhadnout vzdálenosti. Cerebrální hypoplazie. Nad prckem viselo hned několik otazníků a nebezpečí, moc optimismu jsme neměli, ale on měl chuť žít, bojoval, řval o život.

Pomáhali jsme mu, jak to šlo, ale hlavně jeho životaschopnost, bojovnost, umanutost, dělala divy. Takové malé nic sotva do dlaně a dnes se blížíme dvěma kilům. Bořík má do ladných pohybů kočky daleko, ale jeho to netrápí a nás taky ne. On má zcela jiné kouzlo :-) Zadní část těla je málo ovladatelná, ale v zápalu hry dokáže po čtyřech ujít i tři kroky a skáče. Chodí tak, že ujde kousek a plácne sebou. U jídla už neleží, ale snaží se držet na čtyřech.  Je zcela samostatný v docházce na wc, to mu ostatně nikdy nedělalo problémy. Má problémy se napít z misky, nejdou mu uchopit do tlamky granule, neumí vyskočit na postel či židli, ale od toho jsme tu my, abychom mu pomohli. Bořík je náš malý zázrak, tvrdohlavé kouzelné  a hlavně spokojené kotě, které roste v kluka. Tvoří nerozlučnou dvojku s plachou Hadimrškou, oba si spolu rádi hrají a lumpačí. Hadi je také citlivá holka a pohybové omezení Boříka nezneužívá. To Murísek, ten rád někdy útočí ze zálohy a tak jej musíme korigovat. Však on Bořin ještě vyroste a pak mu nabančí :-)

Napadlo mě, že měl štěstí v neštěstí. Být zdravým kotětem, nikdo by o pomoc pro něj nevolal a dnes by asi žil stále ve dvorku. Ve dvorku to asi není špatné, ale trávit svoje první Vánoce s námi, v teple, rozmazlovaný, milovaný, to je přeci jen o kousek lepší :-) 

borik_2017_11_23_dsc0703.jpg

Virtuální adopce znamená, že posíláte každý měsíc adoptované kočičce finanční částku na náš účet. Nejlépe trvalým příkazem. Tyto prostředky jsou použity pro zajištění základních potřeb kočičky, pro veterinu, pokud je nutná. Jsme vděční za každou podporu. Můžete kočičku podpořit sebemenší částkou, na druhé straně budeme rádi, když kočička najde více adoptivních rodičů, neboť náklady na trvalou péči o nemocnou kočičku, jsou moc vysoké.

Kolik stojí kočička? Pro ilustraci, když počítáme, že sní tak jednu konzervu denně a vezmeme tak průměrnou cenu konzervy 15 Kč/ks, pak jen jídlo pro ni stojí 450,-Kč. U nemocných jde o dietu a navíc musí dostávat léky. K tomu podpůrné prostředky a někdy injekce. To bychom se ale dopracovali k velkému číslu a tím vás nechci odradit  Je to na vaší úvaze a možnostech a my moc děkujeme.

Vámi darovaná částka se sečte za jeden kalendářní rok, my vám vystavíme potvrzení o daru vy můžete toto potvrzení použít pro snížení daně z příjmů. Jen nám pro tuto věc pak pošlete svoji trvalou adresu, ta je uvedena ve smlouvě o daru.
Samozřejmě bude vaše jméno /odkaz na Vaše stránky/ uvedeno u adoptované kočičky na našich stránkách s poděkováním za tuto pomoc a podporu.

Č. ú.: 2019755103/0800

Variabilní symbol v případě pravidelného či jednorázového příspěvku je pro Boříka 6001

Moc děkujeme!!

Moc děkujeme za důvěru a pomoc.